Kultūra Pagastu pārvaldes Pašvaldība

Zem kuplā ozoliņa -

tur Jānīša goda vieta.

(Latviešu tautasdziesma)

Ozols latviešiem izsenis ir spēka, izturības un tēvzemes mīlestības simbols. Tā spēcīgās saknes stingri turas zemē, bet raženais zaru un lapu vainags ietiecas debesīs. Mūsu senči to stādīja mājvietu tuvumā, jo ticēja, ka ozols piesaista svētību, aizsargā un palīdz sasniegt mērķus. Tā pakājē aizritēja ar cilvēka mūžu saistīt rituāli, tur zīlēja nākotni un piekļaujoties pasmēla spēku grūtā brīdī.

Ozols ir neatņemams vasaras saulgriežu simbols. To ievijam vainagā, piesaistot spēku un pārticību un cerot uz aizsardzību; ar tā zariem pušķojam savu mājvietu.

Tā nu ir sanācis, ka Baltijā un  – kas zina? – varbūt arī Eiropā raženākais dižozols aug tieši Smiltenes novadā, Bilskas pagastā, gleznainajā Mēru muižas parkā. Tas ir mūsu novada stiprais sargs, vēstures liecinieks un svētības nesējs, kurā simboliski atspoguļojas mūsu ļaužu sīkstais gars, brangās darba spējas, viedums un daiļums.

Lai sanāk šajos Līgo svētkos līdz dziļumiem sajust dabas spēku, pasmelt tās enerģiju un latvisko dzīvesziņu visam atlikušajam gadam! Lai katrs mūsu novada pagasts un pilsēta turas stingri un vareni kā mūsu cēlais dižozols! Līgo!

Svētkos sveic Smiltenes novada pašvaldība