Izglītība
Foto: Pārsla Kupriša

Lai motivētu jauniešus apgūt zināšanas padziļināti, sasniegt iespējami augstākus individuālos rezultātus, iegūstot vidējo izglītību mūsu novadā, Smiltenes novada pašvaldība jau vairākus gadus 10.–12. klašu skolēniem pasniedz stipendijas. 2024./2025. mācību gada pirmajā semestrī pašvaldības stipendijas par augstiem sasniegumiem mācībās un aktīvu sabiedrisko darbu saņems 39 Smiltenes vidusskolas audzēkņi.

2024. gada 18. septembrī svinīgā gaisotnē Smiltenes novada pašvaldības apliecinājumu par stipendiju vidusskolēniem pasniedza Smiltenes novada pašvaldības domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētaja Inga Ērgle un Izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste Linda Purmale, klātesot Smiltenes vidusskolas direktorei Ingunai Kondratjevai.

“Tas ir ļoti svarīgi – saplānot laiku tā, lai augstā līmenī apgūtu akadēmiskās zināšanas un pilnveidotu sevi kā personību. Daudzi no jums brīvajā laikā dzied, dejo, glezno, sporto, ir jaunsardzē, piedalās erudīcijas konkursos. Lai šī stipendija ir vēl viens iemesls, kas mudina neapstāties pie jau sasniegtā, bet virza tālāk, pretī savam lielajam mērķim! Paldies par jūsu sasniegumiem, paldies, ka jūs iedvesmojat un veidojat arī mūsu kopējo sabiedrību inteliģentāku, iecietīgāku un draudzīgāku,” pašvaldības vārdā pateicas Izglītības, kultūras un sporta jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētaja I. Ērgle.

Stipendijas apmērs ir atkarīgs no sasniegtajiem rezultātiem – jo tie augstāki, jo stipendija lielāka, sākot no 20 līdz 60 eiro mēnesī. Pirmajā semestrī pašvaldības stipendiju saņems 16 skolēni, kuri mācās 10. klasē, 13 jaunieši no 11. klases un desmit 12. klases skolēni.

Panākumu atslēga vienmēr ir darbs komandā, kuru veido skolēni, pedagogi, ikviens darbinieks un arī vecāki, kas iedvesmo, motivē un virza tālāk. “Paldies  gan jums, jaunieši, gan visiem, kuri jūs iedvesmo un atbalsta. Lai jūsu darba augļi kalpo par piemēru citiem skolēniem un lai jūsu ceļš pretim nākamajiem mērķiem ir tikpat enerģisks kā līdz šim,” vēl Izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste L. Purmale.

Lai zināšanām piepildīts, radošs un veiksmīgs jaunais mācību gads ikvienam Smiltenes novada izglītības iestāžu skolēnam un pedagogam.

Sagatavoja: Komunikācijas nodaļa sadarbībā ar Izglītības pārvaldi