Sabiedrības līdzdalība
Attēls

1.martā Smiltenes novadā svinīgi atklāti trīs jauni valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centri - Variņu, Drustu un Gaujienas pagastos. Klientu apkalpošanas centru izveide ir solis tuvāk iedzīvotājiem, lai viņi ikdienā pieprasītākos pakalpojumus varētu saņemt tuvāk savai dzīvesvietai.

Drustu un Gaujienas pagastā Smiltenes novada pašvaldības pārstāvji klātienē tikās ar pagastu pārvaldes darbiniekiem un valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbiniekiem.

Edgars Avotiņš, Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs: “Klientu ir pietiekami daudz, kuri šos pakalpojumus vēlas saņemt tuvāk dzīvesvietai, nevis doties uz centru. Tāds arī ir mūsu mērķis – nodrošināt pakalpojumu pieejamību.”

Lēmumu izveidot VPVKAC Gaujienas, Variņu un Drustu pagastos Smiltenes novada pašvaldības dome  pieņēma 2021. gada 29. decembrī, atsaucoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēstulei “Par pieteikumu valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra izveidi”, kurā pašvaldība tika aicināta izskatīt iespēju pašvaldībā izveidot novada nozīmes vai vietējās nozīmes Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru kā vienotu pakalpojumu sniegšanas kontaktpunktu, lai iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju vienkopus iegūt informāciju un praktisku palīdzību valsts pārvaldes pakalpojumu pieteikšanā. Šo centru izveidošanai Smiltenes novada pašvaldībai tika piešķirta valsts budžeta dotācija.

Apmeklētāju pieņemšanas laiki Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros:

P.8.00-18:00

O.8.00-17:00

T.8.00-17:00

C.8.00-17:00

P.8.00-16:00

VPVKAC Gaujienas VPVKAC, atrodas Gaujienas Bibliotēkas telpās, “Pilskalni”, Gaujienas pagastā. Tel.:  64381603; 25425155

Variņu VPVKAC, atrodas Variņu pagasta pārvaldē.  Tel.: 64722368 vai 29462570

valsts pakalpojumiem: e-pasts:[email protected]

Drustu VPVKAC, atrodas Drustu pagasta pārvaldes telpās.  Tel.: 64129776 vai  26690882

valsts pakalpojumiem: e-pasts:[email protected]

Ērtākam dokumentu nodošanas procesam pie pašvaldību ēkām ir izvietotas slēgtas pastkastes, kurās ir iespēja ievietot iesniegumus vai kāda cita veida dokumentus nodošanai pašvaldības un valsts iestādēm.

Jautājumu gadījumā sazināties var ar Smiltenes novada pašvaldību vai  klientu apmeklētāju centru zvanot uz tālruņiem: 64707588 vai 20022348.

Informāciju sagatavoja:

Vanda Jurita Markova

Digitālā mārketinga un komunikācijas speciālists