Drošība Pašvaldība
CA_sanaksme

Piektdien, 2024. gada 24. maijā, Smiltenes novada pašvaldība aicināja uz klātienes tikšanos vietējos uzņēmējus, lai pārrunātu civilās aizsardzības jautājumus un iespējamo sadarbību apdraudējuma gadījumā, informētu par jau paveikto šajā jomā un atbildētu uz jautājumiem. Uz tikšanos sanāca ap 20 vietējo uzņēmumu pārstāvji.

“Pašvaldībai ir izstrādāts un apstiprināts Civilās aizsardzības plāns. Notiek virkne mācību, kur mēs saprotam, kas šajā plānā ir jāuzlabo, jāprecizē. Šis ir nākamais solis – iesaistīt arī uzņēmējus. Mums kā pašvaldībai krīzes situācijā galvenais ir nodrošināt cilvēku pamatvajadzības, un tieši uzņēmējiem šeit ir liela nozīme,” sanākušos uzrunāja Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. Viņš pastāstīja par Smiltenes novada pašvaldības Civilās aizsardzības plānu, tā saturu un identificētajiem riskiem mūsu novadā, pašvaldības Trauksmes gatavības plānu (ierobežotas iespējamības dokuments), tā saturu un apziņošanas shēmu.

Tikšanās turpinājumā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. Kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Zigmārs Krilovs stāstīja par Visaptverošo valsts aizsardzību un civilo aizsardzību – apdraudējumu raksturojumu, hibrīdkaru un tā izpausmēm, konvencionālo karu, tā etapiem, izpausmēm, dezinformāciju, rīcība valsts apdraudējuma gadījumā un citiem svarīgiem jautājumiem. Par civilās aizsardzības jautājumiem informēja arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve, Vidzemes reģiona pārvaldes Smiltenes posteņa komandiere Ineta Bērziņa.

Tikšanās noslēgumā pašvaldības un Zemessardzes pārstāvji informēja un atbildēja uz jautājumiem par uzņēmēju un viņiem pieejamo resursu nozīmi un iesaisti civilās aizsardzības nodrošināšanā un krīzes seku likvidēšanā. Uzņēmēji, kas bija ieradušies, atzina, ka sanāksme bijusi vērtīga un uzskata, ka līdzīgas būtu jāorganizē arī nākotnē. Viņi norādīja, ka no pašvaldības civilās aizsardzības jomā sagaida regulāru informēšanu, iesaisti un kopīgas mācības. Lielākā daļa no klātesošajiem pauda gatavību iesaistīties krīzes seku likvidēšanā.

Paldies ikvienam dalībniekam par atvēlēto laiku un izrādīto interesi!

Aicinām ikvienu novadnieku iepazīties ar Valsts civilās aizsardzības plānu, kā arī nesen atjaunoto rokasgrāmatu “Kā rīkoties kara gadījumā”. Tāpat atgādinām, ka ir izstrādāta  bezmaksas mobilā lietotne “112 Latvija”, kuras mērķis ir rūpēties par ikviena tās lietotāja iespējām ātri sazināties ar visiem operatīvajiem dienestiem, kā arī sniegt un nodrošināt būtisku informāciju, un tīmekļvietne www.112.lv, kur  vienuviet apkopoti Latvijas operatīvo dienestu sniegtie drošības padomi pareizai rīcībai dažādos apdraudējumos. Tur tiek operatīvi izvietoti  arī brīdinājumi par iespējamo apdraudējumu un nepieciešamo rīcību.