Atbalsts Ukrainai Pašvaldība Sabiedrība
Smiltene

Ceturtdien, 10. oktobrī Smiltenes novadu apmeklēja delegācija no Odesas apgabala Ukrainā un Vidzemes plānošanas padomes izpilddirektore Guna kalniņa-Priede, lai tiktos ar Smiltenes novada domes vadību un speciālistiem. Delegācija izrādīja interesi par Smiltenes novada izglītības iestādēm un to vadības procesiem, pakalpojumiem, kā arī pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas.

Delegācijas sastāvu veidoja trīs viesi: Antons Šalihailo – Odesas apgabala administrācijas vadītāja vietnieks, atbildības jomas – enerģētika, atkritumu apsaimniekošana, komunālie jautājumi (dzīvokļi, ūdens apgāde, apkures nodrošināšana), izglītība un kultūra, Oleksandrs Lončak  – Odesas apgabala administrācijas Izglītības un zinātnes departamenta direktors un Romāns Vinnikovs – Odesas apgabala administrācijas Mājokļu nodrošināšanas un energoefektivitātes departamenta vecākais speciālists.

Vizītes sākumā delegācijas pārstāvji tikās ar Smiltenes novada pašvaldības domes vadību un speciālistiem, kas nodarbojas ar atbalstu Ukrainas cilvēkiem, lai informētu viesus par sadarbību ar Ukrainas pašvaldībām, kā arī līdzšinējo palīdzību Ukrainai . Viesi vizītes laikā apmeklēja arī Smiltenes vidusskolu un “Alūksnes un Apes novada fondu” Alūksnē.

Odesas pārstāvji pateicās Smiltenes novada pašvaldības vadībai un iedzīvotājiem par sniegto atbalstu Ukrainai visās jomās, novērtēja ukraiņu bērnu un ģimeņu uzņemšanu novadā un palīdzību nepieciešamo lietu un automašīnu sagādāšanā.

Smiltene

Informāciju sagatavoja: Zane Ērgle-Mežule komunikācijas speciāliste