daba Sabiedrība Vide
Smiltene

Šoruden, no 11. oktobra līdz 17. novembrim, Smiltenes novadā izsludināts ikgadējais sakoptības jeb spodrības mēnesis. Šajā laikā visus novada iedzīvotājus, iestādes un uzņēmumus aicinām iesaistīties savas apkārtnes sakopšanā. Tā ir brīnišķīga iespēja ne tikai parūpēties par apkārtējo vidi, bet arī radīt patīkamu kopējo noskaņu, ko vienmēr augsti vērtē mūsu novada viesi.

Sakoptības mēnesī ir atļauts ugunskurā dedzināt koku un krūmu sausos, kaitēkļu bojātos zarus savā īpašumā, ievērojot ugunsdrošības noteikumus un neradot kaitējumu trešo personu veselībai un mantai. Šajā laikā no iedzīvotājiem un uzņēmumiem Smiltenē tiks izvesti maisi ar sagrābtām lapām un citām zaļo augu daļām (dārza augu laksti, zāle, nezāles), ko organizē un apmaksā pašvaldība. Katras mājsaimniecības maisus izvedīs vienu reizi, ar šādiem nosacījumiem:

• izvešana jāpiesaka laika posmā no 14. līdz 28. oktobrim, zvanot SIA “Smiltenes NKUP” uz tālruņa numuru +371 29161694 darba laikā no pulksten 9.00 līdz 12.00;
  • obligāti noziņojamā informācija – mājas adrese un vieta, kur būs novietoti maisi, gadījumā, ja mājas adrese nesakrīt ar atstāšanas vietu, kā arī tālruņa numurs;
  • savāktās zaļo augu daļām un lapām jābūt saliktām savos maisos, kurus var nodot otrreizējai pārstrādei. Maisi jānovieto ārpus sētas;
  • gadījumā, ja maisos bez zāles un lapām konstatēs augļu, ogu, dārzeņu, zaru un sadzīves atkritumu piemaisījums, tos netiks neizvedīs.

Maisu izvešanu veiks SIA “Smiltenes NKUP”

Zona

Plānotais maisu izvešanas datums

Ielas un apdzīvotas vietas, kurās plānots izvest maisus

I zona

31. oktobris

Atmodas iela, Augstā iela, Avotu iela, Bērzu iela, Blaumaņa iela, Brūža iela, Dakteru iela, Dārza iela, Galdnieku iela, Jaunā iela, Kaļķu iela, Klievu iela, Ķiršu iela, Lejas iela, Meža iela, Mežoles iela, Ozolu iela, Peldu iela, Priežu iela, Saltupi, Silva, Smilšu iela, Sporta iela, Zaķu iela.

II zona

7. novembris

Abulas iela, Audēju iela, Ābeļu iela, Baznīcas laukums, Celtnieku iela, Ceriņu iela, Cērtenes iela, Drandu iela, Kaikas iela, Kalna iela, Klusā iela, Krasta iela, Krāsotāju iela, Lauku iela, Lazdu iela, Limbažu iela, Līkuma iela, Līvu iela, Marijas iela, Mētras iela, Mūrnieku iela, Parka iela, Pils iela, Pilskalna iela, Raiņa iela, Rīgas iela, Veldes iela.

III zona

14. novembris

Cēsu iela, Daugavas iela, Druvas iela, Dzērves iela, Dzirnavu iela, Ezera iela, Gaujas iela, Kalēju iela, Kalnamuiža, Kanāla iela, Kapu iela, Lielā iela, Līkā iela, Mazā Dārza iela, Mazā Jaunā iela, Pļavas iela, Podnieku iela, Rūpniecības iela, Stacijas iela, Valkas iela, Valmieras iela, Vaļņu iela, Vēju iela, Vidzemes iela.

Vadoties pēc laikapstākļiem un saņemto pieteikumu skaita, pašvaldība lapu izvešanas laiku var pagarināt vai noteikt papildus izvešanas dienas.

Zaru izvešanu ir iespējams pieteikt par maksu, zvanot SIA “Smiltenes NKUP” uz tālruņa numuru 29161694 darba laikā vai SIA “ZAAO” uz tālruņa numuriem – +371 64281250 vai +371 29225862.

Aicinām iedzīvotājus izmantot pašvaldības rasto iespēju –  sakoptības mēneša laikā savākto zaļo augu daļu un lapu maisu bez maksas izvešanu pilsētas teritorijā. Sakopsim savus īpašumus, kopīgi radot patīkamu vidi Smiltenes novadā.

Santa Sinka, Komunikācijas nodaļas vadītāja