Kultūra
"Rodam Raunā" afiša

Festivāla “Rodam Raunā” 2024. gada tēma ir pļava un  moto – ko sēsi, to pļausi.  Viens no gada gaidītākajiem notikumiem – festivāls – norisināsies jau 5. un 6. jūlijā. Atklāšana notiks 5. jūlija vakarā Kolekcijas dārzā – augu valstībā, smaržu un krāsu ielenkumā.

Tajā izskanēs Ances Krauzes un Zigfrīda Muktupāvela koncertprogramma “Violets” – Austras Skujiņas dzeja Jāņa Lūsēna mūzikā. Skaņas baudījumu papildinās cilvēka veidots dabas krāšņums ar hortenziju, bērzu, priežu un citu skaistu augu ainavu. Koncerta sākums būs pulksten 20.00. Koncertprogrammu izpilda Ance Krauze un Zigfrīds Muktupāvels, pie klavierēm – Jānis Lūsēns. Izpildīs – Jānis Lūsēns juniors (basģitāra) un Harijs Gūtmanis (sitaminstrumenti).

6. jūlija festivāla gaisotni varēs izbaudīt visas dienas garumā. No pulksten 9.00 līdz 15.00 Raunas sporta stadionā notiks amatnieku un mājražotāju tirgus, savukārt tā apkārtnē būs dažādas aktivitātes un meistarklases – ekoprints, zaļās receptes, hidrolāti, skrubji, pļavas darbnīca, smaržu darbnīca un tējas darbnīca. Mazākajiem festivāla apmeklētājiem basketbola laukumā būs sarūpētas piepūšamās atrakcijas un radošas nodarbes.

Kā jau pļavai pienākas – tai ir jābūt skaistai un ražīgai! Tāpēc 6. jūlijā no pulksten 10.00 sporta zāles stāvlaukumā (Dīķa ielā 6) ikvienam būs iespēja apskatīt un uzzināt, ar ko apstrādā laukus, piemājas zālienus, kas ir nepieciešams, lai uzlabotu augtspēju un kas jauns nozarē kopumā.

Uzzināt, saprast un iemācīties ko jaunu ir “Rodam Raunā” pievienotā vērtība. Viens no izglītojošākiem notikumiem festivālā ir diskusija par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām, šogad tādas ir divas – pulksten 11.00 Eiropas zaļais kurss un pulksten  13.00 Neapzinātie pļavas ziedi – novada muižas. Piedalīties diskusijā ir aicināts ikviens – kā novada uzņēmējs, lauksaimnieks, zemnieks, tā katrs, kurš vēlas ieklausīties profesionāļu viedoklī un iesaistīties kvalitatīvā diskusijā, lai pilnveidotu sevi un spēcinātu saikni, piederību savai vietai, novadam un valstij. Smiltenes novada pašvaldība nodrošinās diskusijas tiešraides translāciju Smiltenes novada pašvaldības Facebook lapā un tīmekļvietnē www.smiltenesnovads.lv.

Pulksten 14.00 Raunas pilsdrupu estrādē izskanēs izcilā pedagoga, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un tautas dziesmu vācēja Jāņa Cimzes 210. jubilejas koncerts “Rotā Dziesma”. Dziesmas izdziedās astoņi koru kolektīvi, solisti – Ginta Krievkalna, Andris Ērglis un muzikāli pavadošā grupa Kristapa Krievkalna vadībā.

Festivāla noslēgumā pulksten 22.00 Raunas pilsdrupu estrādē grandiozi košu vakaru garantēs grupa “Dziļi Violets” un Sanda Dejus – muzikāli radošā apvienība “Uz labu laimi”. Izskanēs tautā labi atpazīstamas dziesmas un, iespējams, arī ne tik zināmas – nu, kas to lai zina. Par atmosfēru noteikti parūpēsies arī pati Sanda. Pulksten 23.00 sāksies balle kopā ar leģendāro grupu “Dakota”.

Informē: Linda Vecgaile, Raunas Kultūras centra vadītāja

Sagatavoja: Santa Sinka, Komunikācijas nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja