• Katru gadu jūnijā Smiltenes novada pašvaldība sadarbībā ar SIA “ZAAO” organizē lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju. Tās mērķis ir atbalstīt iedzīvotājus savu īpašumu sakārtošanas darbos un samazināt nelegāli vidē nonākušo atkritumu daudzumu.
  • Akcijas ietvaros tiek noteikts laiks un vietas, kur tiks izvietoti konteineri, kuros iedzīvotāji bez maksas var nodot mājsaimniecībā radītos lielgabarīta atkritumus – līdz 2 kubikmetriem (m3) no vienas mājsaimniecības. Ja persona vēlas nodot lielāku apjomu, tiek piemērota atsevišķa maksa pēc cenrāža.
    • Lielgabarīta atkritumi ir mēbeles, matrači, paklāji, izjauktas elektrotehnikas ierīces, metāllūžņi, santehnika un citi sadzīves priekšmeti, ko izmēra un svara dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Šie atkritumu veidi akcijas ietvaros no iedzīvotājiem tiks pieņemti bez maksas.
    • Lielgabarīta atkritumi nav sadzīves atkritumi, būvgruži, dažāda veida trauki ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskām vielām, kā arī šīferi un automašīnu riepas.
  • Paziņojums par akcijas norisi tiek publicēts pašvaldības informatīvajos kanālos.
Gads Akcijas laikā savāktais daudzums (kubikmetri/m³) Izlietotais pašvaldības finansējums EUR
2023 444 m³ 21125,98

Akcija