Statuss:
Noslēdzies
elfla
  • Projekta nosaukums: “Krogus ezera peldvietas paplašināšana, labiekārtošana un vides pieejamības uzlabošana” (ELFLA, Nr. 22-09-AL18-A019.2201-000004)
  • Projekta mērķis: Projekta mērķis ir Drustu pagasta centrā esošā Krogus ezera peldvietas paplašināšana, attīrot daļu krasta zonas no ūdenszālēm, infrastruktūras uzlabošana, uzstādot kāpnes drošai nokļūšanai pie ezera no stāvlaukuma. Kā arī nodrošināt peldvietas pieejamību iedzīvotājiem un pagasta viesiem ar ratiņkrēsliem, bērnu ratiņiem, velotransportu. Papildus teritorija tiks labiekārtota, uzstādot soliņus, zviļņus un pontonu laipu, uz kuras arī tiks uzstādīts soliņš Drustu ezera ainavas baudīšanai. Tiks uzstādīts arī velosipēdu turētājs, tādejādi veidojot velosipēdistiem pieejamu infrastruktūru.
  • Programma, prioritāte, aktivitāte: ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitāte: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”
  • Atbilstība Smiltenes novada attīstības programmai: Vidējā termiņa prioritāte 3: Līdzsvarota vides un infrastruktūras attīstība, Rīcības virziens 15:  Publiskā ārtelpa un infrastruktūra, Uzdevums 56: Pilnveidot un labiekārtot publisko ārtelpu.
  • Projekta aktivitātes: Projekta aktivitātes mērķis ir veicināt sabiedrības iesaistīšanos vietējā dabas, fiziskā, sociālā un cilvēku kapitāla stiprināšanas un kultūras kapitāla stratēģiskas un ilgtspējīgas izmantošanas un attīstības iniciatīvās, tā palielinot lauku iedzīvotāju drošumspēju, kā arī vietas potenciālu un pievilcību, kas var kļūt par priekšnosacījumu jaunu integrētu tūrisma, kultūras, veselības un citu saistītu pakalpojumu un produktu piedāvājumam.
  • Aktivitātes: Drustu pagasta centrā esošā Krogus ezera peldvietā tiks veiktas šādas aktivitātes:
    • 1) pludmales zonas paplašināšana aptuveni 30 m garumā – attīrīšana no ūdensaugiem, atbilstoša smilšu maisījuma izkaisīšana ūdens un pludmales zonā. Tiks atrisināta saspiestības problēma, būs iespēja droši atpūsties gan ģimenēm ar maziem bērniem, kuri izmanto krasta zonu, gan pieaugušajiem, kuri vēlas peldēt un lēkt dziļumā;
    • 2) pontonu tipa laipas ar soliņu uzstādīšana – atrisinās saspiestību uz esošās mazās laipas, mazinās risku uzlēkt kādam virsū;
    • 3) koka tipa celiņa ierīkošana, lai nokļūšana uz pludmales zonu būtu iespējama cilvēkiem ratiņkrēslā, māmiņām ar ratiņiem un velosipēdistiem. Līdz šim piekļuve ir pa pašu iestaigātu taciņu nopļautā zaļajā zonā. Ar ratiņkrēsliem nobraukšana ir praktiski neiespējama;
    • 4) trepju izveide no stāvlaukuma – drošai nokļūšanai no stāvās nogāzes peldvietā;
    • 5) 4 soliņu un 3 zviļņu uzstādīšana, lai nodrošinātu atpūtas iespējas visā peldvietas zonā;
    • 6) 3 metāla atkritumu urnu uzstādīšana, lai rūpētos par vides sakopšanu. Iegūto rezultātu turpinās uzturēt un kopt pārvaldes saimnieciskais dienests. Labiekārtotā zona tiks izmantota dažādām kultūras un sporta aktivitātēm, tiks rīkotas regulāras sakopšanas talkas.
  • Projekta ilgums: 13.05.2022. – 30.11.2023.
  • Projekta finansējums:
    • Smiltenes pašvaldības projekta tiešās izmaksas 19919,17 EUR
    • Programmas finansējums: 17927,25 EUR
    • Pašvaldības finansējums: 1991,92 EUR
  • Publicitāte: https://www.smiltenesnovads.lv/lv/jaunums/apstiprinati-sesi-smiltenes-novada-pasvaldibas-leader-projekti