Statuss:
Noslēdzies
elfla
  • Programma, prioritāte, aktivitāte: Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitāte: 19.2.2 “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas”
  • Projekta iesniedzējs, partneri (ja ir): Smiltenes novada dome
  • Projekta mērķis: Projekta mērķis ir izvietot Gaujienas muižas ansambļa sastāvā ietilpstošā Gaujienas parka teritorijā vienota stila informatīvi izglītojošus stendus, soliņus un stilizētas pieturvietas, tādējādi uzlabojot un radot iespēju ikvienam baudīt pievilcīgu vidi, nesteidzīgi vērot ainavas un iepazīt komponista Jāzepa Vītola daiļradi. Vienlaicīgi projektā tiks radīts jauns kultūrizglītojošais maršruts ārpus telpām, brīvi pieejams jebkurā laikā un ikvienai sabiedrības grupai, neatkarīgi no epidemioloģiskiem ierobežojumiem, tādējādi popularizējot gan Gaujienu, gan arī Vidzemes reģionu kā kvalitatīvu kultūras un dabas, atpūtas un tūrisma vietu.
  • Projekta īstenošanas laiks un ilgums: 08.04.2022. – 31.10.2022.
  • Projekta finansējums (kopējais, attiecināmais, neattiecināmais, u.c.):
    • Smiltenes pašvaldības projekta tiešās izmaksas 18260,16 EUR
    • Programmas finansējums: 16434,14 EUR
    • Pašvaldības finansējums: 1826,02 EUR
  • Projekta objekti: Gaujienas parks (Gaujiena)
  • Situācijas apraksts: Gaujienas muižas parks ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kura centrālā daļa ir ikvienam pieejama un iecienīta atpūtas un sabiedrisko pasākumu vieta ar kultūrvēsturisku nozīmi un gleznainu reljefu. Pašvaldība jau no 2016.gada, piesaistot Eiropas projektu finansējumu, pakāpeniski strādā pie parka teritorijas labiekārtošanas un pilnveidošanas. Vairākas reizes Gaujienas iedzīvotāji, īpaši seniori, savās tikšanās reizēs ar pagasta pārvaldes vadītāju, vērsuši uzmanību uz faktu, ka muižas parka teritorijā trūkst apmeklētājiem nepieciešamo soliņu un atkritumu urnu – jaunu, individuāla dizaina, kas patīkami iekļautos parka vidē. Tie daži kas bija, atradās jau no pagājušā gadsimta, savu laiku nokalpojuši un neiekļaujas vienotā parka kopskatā. Tā kā teritorija ir plaša, atpūtas vietas ir būtisks nosacījums tieši vecāka gada gājuma cilvēkiem, ģimenēm ar bērniem. Fakts, ka Gaujiena ir izcilā komponista Jāzepa Vītola “paradīze”, bet ne visiem ir iespēja apmeklēt Gaujienu muzeja darba laikā, īpaši pandēmijas apstākļos, lika domāt par jauna maršruta – takas izveidi ārpus muzeja telpām, radot saistošu stāstu par komponista dzīvi un daiļradi, un iespēju baudīt komponista mūziku. J.Vītola muzeja ekspozīcija pašlaik nav pieejama arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, jo atrodas 2.stāvā, un liedz iespēju arī šiem Gaujienas viesiem uzzināt vairāk par izcilo komponistu. Projektā tika pilnveidota Gaujienas kultūrvide kvalitatīvai parka ainavu baudīšanai un kultūrvēsturiskā mantojuma iepazīšanai, izveidojot jaunu pastaigu maršrutu – Jāzepa Vītola taku. Projektā tika izgatavoti un izvietoti tādi elementi kā 10 individuāla dizaina soliņi, 10 atkritumu urnas, 2 stilizētas segtas pieturvietas, kas pasargās ne tikai lietainā laikā, bet arī ļaus katram individuāli sajust un izbaudīt maģiskās vietas burvību. Kultūrvēsturiskā informācija ir pieejama drukātā formātā uz alumīnija plāksnēm 10 informatīvos metāla stendos. Inovatīvā tiešas skaņas audiosistēma nodrošina komponista radīto muzikālo skaņdarbu atskaņošanu mūzikas pieturvietā uz terasēm pie “Anniņu” muzeja, skaņu dzirdot konkrētā vietā un netraucējot pārējos parka apmeklētājus.
  • Atbilstība Smiltenes novada attīstības programmai:
    • Vidējā termiņa prioritāte 1: Sociāli nodrošināta sabiedrība un efektīva pārvaldība
    • Rīcības virziens 4:  Kultūrvide un mantojums
    • Uzdevums 17: Sekmēt kultūrizglītības iespēju pieejamību un radošo industriju attīstību
  • Publicitāte:

Gaujienā īstenots LEADER projekts