2024. gada 26. apr.

Seminārs lauksaimniekiem par atbalsta maksājumiem 2023. gadā

2023. gadā Zemkopības ministrija (ZM) sāks īstenot Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģisko plānu, kas kopumā 2023.-2027. gadā Latvijas laukiem paredz  2,5 miljardus EUR. Lai veicinātu lauksaimnieku izpratni par jaunajiem atbalsta maksājumiem un to saņemšanas nosacījumiem, ZM sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) janvārī, februārī un martā Latvijas reģionos organizēs 23 informatīvos seminārus lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem.

Semināros ZM, Lauku atbalsta dienesta (LAD), Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) un LLKC eksperti skaidros atbalsta saņemšanas nosacījumu jauno kārtību un atbildēs uz interesentu jautājumiem. Galvenie jautājumi, par kuriem tiks sniegts skaidrojums, būs tiešo maksājumu vispārīgie nosacījumi; ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts; pārdalošais maksājums; saistītais ienākumu atbalsts; agrovide; ekoshēmas; jaunā VAAD lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēma un mēslošanas plāna sagatavošana tajā; laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumi; pieteikšanās kārtība LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā; izmaiņas atbalsta samazinājuma aprēķinā; konsultantu sniegtais atbalsts.

26. janvārī, ceturtdienā,
Vieta:
Smiltenes kultūras nams, lielā zāle
Adrese:
 Gaujas iela 1, Smiltene
Semināra sākums: plkst. 11:00.

Pirms semināriem aicinām iepazīties ar www.laukutikls.lv jau sniegtajiem skaidrojumiem un atbildēm par KLP atbalsta pasākumiem no 2023.gada.

Lauksaimnieki un lauku uzņēmēji interesējošos jautājumus, uz kuriem vēlētos gūt atbildes reģionālajos semināros, var iesūtīt [email protected].

Zemkopības ministrijas sagatavotie izdales materiāli atrodami šī raksta pielikumā.

Semināra darba kārtība

Laiks (4h) Saturs Lektors
10.30 – 11.00 Reģistrācija
11.00 – 11.10 Ievads

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti

11.10 – 11.30 Tiešo maksājumu vispārīgie nosacījumi

Elīna Dimanta

ZM Tirgus un tiešā atbalsta departaments

Ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts (ISIP), pārdalošais maksājums, saistītais ienākumu atbalsts
11.30 – 12.00 Laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumi (LLVS)
12.00 – 12.30 Par pieteikšanās kārtību EPS, izmaiņas atbalsta samazinājuma aprēķinā Inga Šarfa-Strazda

Lauku atbalsta dienesta Ziemeļvidzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes ES Tiešo maksājumu daļas vadītāja

12.30 – 13.00 Kafijas pauze
13.00 – 13.30 Agrovide Liene Jansone

ZM Lauku attīstības atbalsta departaments

13.30 – 14.00 Ekoshēmas, t.sk.: Ilona Kromāne

14.00 – 14.15 Mēslošanas plāns Ilona Kromāne

14.15 – 14.25 Atbalsta samazinājuma piemērs Inga Šarfa-Strazda

14.25 – 14.45 VAAD Lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) pārvaldības sistēma un darbības tajā Anitra Lestlande

Valsts augu aizsardzības dienesta Integrētās augu aizsardzības daļas vadītāja

14.45 – 15.00 LLKC – par konsultantu sniegto atbalstu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti

Plānotais semināra ilgums 4 stundas.

Plašākai informācijai:
Liene Feldmane
Valsts KLP tīkla Sekretariāts
e-pasts: [email protected] vai LLKC reģionālajos birojos.

Informācija sagatavota sadarbībā ar
Zemkopības ministrijas
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju