2024. gada 24. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadā aizvadīta deju skate “Es atvēru Laimas dārzu”

2024. gada 11. aprīlī Smiltenes Kultūras centrā notika Smiltenes un Valkas novadu skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu koprepertuāra pārbaude-skate, gatavojoties XIII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem (turpmāk – svētku). Tajā piedalījās 18 izglītības un kultūras iestāžu deju kolektīvi.

Skati vērtēja Valsts izglītības satura centra žūrijas komisija: Indra Ozoliņa, horeogrāfe, Siguldas novada skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītāja, Siguldas Valsts ģimnāzijas deju ansambļa “Vizbulīte” mākslinieciskā vadītāja, Arvils Noviks, horeogrāfs, Dobeles novada skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītājs, Krimūnu Tautas nama bērnu deju kolektīva “Bitītes” vadītājs un Jelgavas Kultūras centra deju kolektīva “Vēja zirdziņš” pedagogs, un Reinis Rešetins, horeogrāfs, deju pedagogs, Smiltenes KC vidējas paaudzes deju kolektīva “Ieviņa” vadītājs.

Katrs kolektīvs  dejoja 2 dejas: vienai no tām bija jābūt no svētku deju lielkoncerta “Es atvēru Laimas dārzu” repertuāra, otra – brīvas izvēles deja. Esam gandarīti par deju kolektīvu novērtējumu: kopumā Smiltenes novadā iegūti 6 Augstākās pakāpes, 6 I pakāpes un 3 II pakāpes diplomi.

Augstāko pakāpi ieguva:

  • Apes Kultūras centra bērnu deju kolektīvs “Nebēdnieki”, 3.-6. klase, (45 punkti no 50 iespējamiem), vadītāja Dace Ķelpe;
  • Smiltenes Bērnu un jauniešu interešu izglītības centra (BJIIC) bērnu deju kolektīvs “Buciņi” , 2. klase, (45 punkti),
  • Smiltenes BJIIC BDK “Buciņi”, 6.-7. klase, (45 punkti),
  • Smiltenes BJIIC JDK “Buku studija” (45 punkti),
  • Smiltenes BJIIC BDK “Buciņi”, 4.-6. klase (46 punkti),
  • Smiltenes BJIIC BDK “Buciņi”, 3. klase, (47 punkti), vadītāja Ieva Atare.

I pakāpes diplomus saņēma:

  • Smiltenes BJIIC BDK “Buciņi” 1. klase (42 punkti),
  • Smiltenes BJIIC BDK “Buciņi”, 1.-2. klase, (42 punkti) vadītāja Ieva Atare;
  • Smiltenes BJIIC bērnu deju kolektīvs “Dadzīši”, 5.-9. klase (42 punkti), vadītāja Marita Rieksta-Krivjonoka;
  • Apes Kultūras centra BDK “Nebēdnieki” 1.-4. klase (41 punkts), vadītāja Dace Ķelpe;
  • Raunas pamatskolas 2.-3. klašu deju kolektīvs (40 punkti), vadītāja Madara Podniece;
  • Grundzāles Kultūras nama JDK “Rieda” (40 punkti), vadītāja Inga Ķestere.

Ar II pakāpes diplomiem šoreiz tika novērtēti:

  • Gaujienas Tautas nama DK “Kastanītis” (33 punkti) un “Mazais Kastanītis” (36 punkti), vadītāja Eva Kauliņa;
  • Grundzāles pamatskolas deju kolektīvs “Riedēni” 5.-9. klase (39 punkti), vadītāja Inga Ķestere.

Valkas novadu pārstāvēja 3 deju kolektīvi: Valkas Bērnu un jauniešu centra “Mice” JDK “Vendīgs”, iegūstot I pakāpi (40 punkti), vadītāja Vineta Skutāne; II pakāpes diplomus saņēma  “Vendīgs” studija (37 punkti) un “Vainadziņš” (37 punkti), vadītāja Inga Aleksejeva.

Paldies visiem dejotājiem un vadītājām par ieguldīto darbu, kā arī īpaši novērtējams vecāku atbalsts, lai iecerētais izdotos!

 

Inga Sīmane

Smiltenes novada Dziesmu svētku koordinatore