2023. gada 21. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Apes pilsētas svētki “Svinēt dzīvi”

Apes pilsētā gaidāmas svētku dienas, kas piepildītas ar kultūru, izklaides un svinību noskaņu. Pasākumi notiks no 25. līdz 27. augustam un sniegs iespēju ikvienam svinēt dzīvi un baudīt pilsētas kopību. Svētku programma ir bagāta un daudzveidīga, piedāvājot interesantas aktivitātes gan jauniešiem, gan pieaugušajiem. Pasākumi norisināsies vairākās pilsētas vietās, un katrs varēs atrast kaut ko sev piemērotu.

25. augusts

Svētku sākums 25. augustā plkst. 17.00 Apes Svētā Mateja ev. lut. baznīcā Pasta ielā 11, ar aizlūgumu par Apes pilsētas svētkiem.

Vakara kulminācija plkst. 20.00 – 21.30  Skolas ielā 2, kur notiks koncerts “Par sapni un mīlestību”. Tas būs emocionāls un aizkustinošs pasākums, kas parādīs mīlestību un piederību savai pilsētai.

Vēlāk, plkst. 22.00 – 3.00, Skolas ielā 2, notiks nakts svinības kopā ar grupu “Zelta Kniede”. Šīs nakts ballīte būs iespēja līksmot kopā ar Apes iedzīvotājiem un viesiem.

26. augusts

No plkst. 9.00 Avotu ielas garumā norisināsies Amatnieku tirdziņš, brīnišķīga iespēja iepazīt vietējo amatniecību un iegādāties unikālus rokdarbus.

Plkst. 10.00 Tirgus ielā sāksies Pludmales volejbols MIX komandām, sniedzot iespēju sportiski pavadīt laiku un baudīt brīnišķīgo augusta laiku.

Plkst. 11.00 visi ir laipni aicināti uz PII “Vāverīte teritoriju” uz Pasta ielu 25, kur norisināsies Mazo Apes, Trapenes, Gaujienas, Virešu iedzīvotāju sveikšana. Bērnu vokālais ansamblis “Blēņas” sniegs koncertu, un tiks piedāvātas arī dažādas bērnu atrakcijas un izklaidējoši pasākumi.

Plkst. 12.00 – 13.00 Skolas ielā, pilsētas centrā notiks Retro moto, auto parāde, kur varēs apskatīt skaistos un vēsturiskos transportlīdzekļus.

Plkst. 13.00 Skolas ielā 4 notiks Apes Amatu mājas atklāšanas svētki, kurās piedalīsies vairākas citu pilsētu amatu mājas, tādas kā Ventspils, Liepāja, Auces, Krāslava, Jaunpils, Sarkaņi, Mazsalaca, Dzērbene u.c.

Visu dienu, no plkst. 11.00 – 17.00 un no plkst. 20.00 – 00.00, būs iespēja izbraukt ar bānīti pa Apes pilsētu, baudot brīnišķīgos skatus un pilsētas atmosfēru.

Pilsētas svētkos dalību ņems arī Mājas kafejnīcas no plkst. 11.00 – 21.00, piedāvājot garšīgu maltīti un izklaides.

Plkst. 18.00 – 20.00 Skolas ielā 4 būs interesanta un izglītojoša erudīcijas spēle “Prāta laboratorija”.

Vakara kulminācija plkst. 20.00 – 21.30 Stacijas ielā 2,  QUEEN MUSIC SHOW – Quenn Tessence & Rihards Saule, piedāvājot mūzikas baudījumu un atmiņas par slaveno mūzikas grupu Queen.

Savukārt plkst. 22.00 – 04.00, ar grupu “Džentlmeņu špagats” sāksies Svētku balle Stacijas ielā 2. Tā būs iespēja pavadīt svētku nakti deju ritmos un ar lielisku kompāniju.

27. augusts

Plkst. 12.00 Kapusvētki Apes Meža kapos, plkst. 14.00 tiks rīkoti Kapusvētki Apes pilsētas kapos, lai pieminētu un godinātu mirušos.

Apes pilsētas svētki “Svinēt dzīvi” piedāvā plašu un daudzveidīgu programmu, lai ikviens varētu atrast kaut ko atbilstošu savām interesēm un priekam. Aicinām visus pilsētas iedzīvotājus un viesus ierasties pasākumos, lai kopā svinētu dzīvi un baudītu svētku noskaņu.

 

Zane Ērgle- Mežule
Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes,
Mārketinga un komunikācijas speciālists