2021. gada 20. okt.
A- A A+
Viegli lasīt

Bibliotēka aicina piedalīties akcijā “Latvijas 103 nokrāsas”

Nāk rudens izgreznot Latviju,
Bet nepūlies, necenties tā.
Mums viņa ir visskaistākā
Tik un tā!
/M.Zālīte/

Kādas krāsas var saskatīt Latvijas dabā? Katrā gadalaikā krāsu gamma ir atšķirīga, savukārt rudenī Latvija šķiet viskošākā. Tāpēc šis ir īstais brīdis parādīt, kāda ir Latvija Jūsu mājas pagalmā, pilsētā, mežā vai puķu dobē!
Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa no 4.oktobra līdz 29.oktobrim aicina piedalīties foto akcijā “Latvijas 103 nokrāsas”. Akcijas ietvaros aicinām izdrukāt lapu un izgriezt Latvijas kontūru. Rezultātā tiek iegūts rāmis, kuru var aizpildīt ar jebkuru ainavu pēc jūsu izvēles. Nofotografējiet aizpildīto rāmi un atsūtiet bibliotēkai uz e-pastu [email protected] vai lietotnes WhatsApp ziņā uz numuru 20047831. Fotografēšanas rāmjus var saņemt arī Bērnu apkalpošanas nodaļā, Gaujas ielā 1.
Sūtot fotogrāfiju, norādiet, kurā Latvijas vietā fotogrāfija uzņemta. Parādiet, kāda ir Latvija jūsu pusē!
Iesūtītās fotogrāfijas būs dāvana Latvijai 103.dzimšanas dienā un no tām tiks izveidota krāšņa izstāde.
Latvijas dzimšanas dienu atzīmē katru gadu 18. novembrī kopš 1918. gada. Mūsu valsts tika proklamēta laikā, kad Latvijas teritorijā atradās vācu okupācijas karaspēks, bet pirms nedēļas bija beidzies Pirmais pasaules karš. 1918. gada 17. novembrī tika izveidota Tautas padome, kura tajā pašā dienā ievēlēja pirmo Latvijas Pagaidu vadību. Tika pieņemts lēmums, ka nākamajā dienā tagadējā Nacionālajā teātrī tiks sasaukta ārkārtas sēde un tiks proklamēta neatkarīga Latvija. Tā arī radās Latvijas dzimšanas diena, kas tiek atzīmēta kā valsts brīvdiena.

Informāciju sagatavoja:
Sanita Lārmane,
Smiltenes bibliotēkas vecākā bibliotekāre

EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA NOVADĀ

KalendārsSlider