2024. gada 24. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

DZEJAS DIENAS SMILTENĒ

DZEJAS DIENAS SMILTENĒ

Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa dzejas dienu ietvaros organizē konkursu “Radi dzeju no dzejoļiem” un akciju “Lai plaukst Dzejas koks”.

Tuvojoties septembrim – Dzejas mēnesim – Smiltenes bibliotēka aicina piedalīties konkursā “Radi dzeju no dzejoļiem”! Iesūtītie dzejoļi tiks publicēti bibliotēkas Facebook lapā un par tiem varēs balsot, spiežot “Like”. Visvairāk balsu ieguvušajam dzejoļa iesūtītājam pārsteiguma balva!

“Radi dzeju no dzejoļiem” noteikumi:

  1. Izvēlies jebkuru dzejoli,
  2. izsvītro “liekos” vārdus, tādējādi radot jaunu dzejoli ar pavisam citu domu,
  3. nofotografē dzejoli (vai uztaisi ekrānšāviņu),
  4. sūti foto bibliotēkai līdz 18. septembrim lietotnē Whatsapp uz numuru 20047831 vai e-pastā [email protected].

 

Akcijā “Lai plaukst Dzejas koks” interesenti aicināti apmeklēt Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu, kurā atrodas dekoratīvs dzejas koks.

“Lai plaukst Dzejas koks” uzdevumi:

  1. Dzejas grāmatu izstādē izvēlēties kādu dzejoli,
  2. no tā izrakstīt kādu interesantu domu, rindiņu vai pantiņu. To raksta uz iepriekš sagatavotiem kļavu lapu trafaretiem.
  3. Kad tas izdarīts, kļavas lapu ar tekstu jāiekar Dzejas kokā.

 

Smiltenes novada bibliotēkas logos būs apskatāma bērnu zīmējumu izstāde “Ceļojums dzejā”.

Smiltenes novada pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” audzēkņi tika aicināti piedalīties izstādē “Ceļojums dzejā” un radīt darbus, kuros attēlots bērnu skatījums par mūsdienu dzeju. Izstāde būs apskatāma no 1. līdz 30. septembrim Smiltenes novada bibliotēkas logos Baznīcas laukumā 13.

Septembrī, pie bibliotēkas koku zaros, būs skatāma arī “Dzeja spoguļojas zaros”.

 

Smiltenes Kultūras centrs sadarbībā ar Smiltenes bibliotēku veidos pastaigu    maršrutu “Smiltenes dzejas herbārijs”.

Herbārijs – īpaši ievāktu, žāvētu un dokumentētu augu kolekcija. Parasti augus žāvējot sapresē un pēc izžāvēšanas piestiprina blīvām papīra lapām. Tāpat arī ar Latvijai nozīmīgām dzejas rindām, tās tiek ievāktas, kolekcionētas un iespiestas grāmatu vākos, ļaujot atkal un atkal tos pārlasīt. “Smiltenes dzejas herbārijs” aicina pētīt, izzināt, sajust un sadzirdēt.

Dzejas dienu mēnesī, no 12. līdz 30. septembrim, aicinām smilteniešus un Smiltenes viesus doties dzejas pastaigā pa gleznaino Veco parku. Maršrutā, kas pēc aprisēm atgādina koka lapas formu, atradīsiet īpašus pieturpunktus, kuros, ar viedierīci skenējot kvadrātkodu, sadzirdēsiet Smiltenes novadam un Latvijai nozīmīgu dzejnieku vārsmas. Zaļā dzīvesveida veicināšanai “Latvijas valsts meži” būs parūpējušies par pārsteiguma balvu, ko saņems katrs, kas atradīs visus maršruta pieturpunktus. Dodieties pastaigā kopā ar sev mīļiem cilvēkiem, baudiet skaistu dzeju un piedzīvojiet rudenīgi gleznaino Smilteni!