2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Festivāls “Rodam Raunā”

Lielies soļiem tuvojas festivāls “Rodam Raunā”, kurš šogad tevi iepriecinās jau divpadsmito reizi! Šī gada tēma – MĀLS! Jo MĀLS IR ZEMES SĀLS.

Piektdienas vakarā atklāsim festivālu Raunas Ceplī – gleznainā un jau vēsturiski ar mālu saistītā vietā Smiltenes novadā. Šeit ar koncertprogrammu “Drošinājums” uzstāsies Daumants Kalniņš. Programmas caurviju motīvs – apvienot Knuta Skujenieka un Daumanta Kalniņa dzejas un mūzikas valodas, kas izveidotu abu autoru sakritības pasaules izjūtā̄. Pēc koncerta sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju, Daini Lesiņu, Aināru Rimicānu un Ditu Lesiņu – keramiskās ugunskulptūras dedzināšana un atvēršana.

Sestdienu iesāksim ar tirgu Raunas stadionā, amatierkolektīvu uzstāšanos, māla meistarklasēm, radošajām darbnīcām, leļļu teātra “Trīs sivēntiņi” izrādi pašiem mazākajiem apmeklētājiem. Raunas pilsdrupu estrādē dienas vidū festivāla apmeklētājus priecēs muzikāla komēdija “Preilenīte” (J.Palēvičs). Lomās iejutīsies: Evija Krūze, Lienīte Osipova, Aīda Ozoliņa, Artis Drozdovs, Voldemārs Šoriņš, Juris Kalniņš, Kristaps Ozols. “Lai Karlīnei sārti vaigi, puišiem asas mēles dziesmās, bet meitiešiem brunči plīv` dančos”, saka režisors Voldemārs Šoriņš.

Sestdien, festivāla ietvaros, sadarbībā ar LIAA Valmieras biznesa inkubatoru, norisināsies diskusija uzņēmējiem “Kā amatniecību pacelt nākamajā līmenī?”. Plašāka informācija sekos.

Festivālu noslēgsim ar vakara koncertu “Mana dziesma” Raunas pilsdrupu estrādē, kur raunēniešus un viesus priecēs Dita Lūriņa, Ivo Grīsniņš Grīslis, Jānis Buķelis, Jānis Paukštello. Pēc koncerta izdejosimies nakts ballē kopā ar grupu “Kraujas band”.

Tiekamies Raunā!