2022. gada 8. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Izveidots jauns velo maršruts “Izriteņo Dienvidkalni”!

Sākoties aktīvai tūrisma sezonai, aicinām doties uz izbaudīt jaunu velo maršrutu Smiltenes novadā – “Izriteņo Dienvidkalni”. Tas ir 40 km garš, apļveida velo maršruts, kas ved pa Launkalnes kalnaino apvidu.

 

Velo maršruts ir piemērots braukšanai laikā no maija līdz oktobrim. Tas ved gan pa asfalta, gan grants seguma ceļiem ar mazu satiksmes intensitāti.

 

Maršruts ir īpašs ar daudzajiem, mazajiem pakalniem, skaisto reljefu un dabas biotopu daudzveidību tā laikā. Tas ved gar interesantiem Smiltenes novada tūrisma apskates objektiem – Cērtenes pilskalnu, Launkalnes muižu, mūra tiltu pār Ruņģupi Launkalnē, mini zoo “Ezerlejas”, atpūtas kompleksu “Silmači”, senlietu privātkolekciju un Kleperu osi lauku mājā “Lejas Kleperu”, Raibo stabu, Mežoles liegumu, Kapusilu un Vecsautiņu avotiem.

Šo maršrutu var mērot arī divu dienu laikā, jo maršruta vidusdaļā tas ved gar kempingu “Ezerlejas” un atpūtas kompleksu “Silmači”, kur ir iespējams pārnakšņot un uzņemt spēkus nākamajai dienai. Kempingā “Ezerlejas” ir iespēja aplūkot mini zoo, makšķerēt, peldēties, iegādāties saimniecībā ražotu kosmētiku un suvenīrus. Atpūtas komplekss “Silmači” piedāvā plašus sporta un atpūtas laukumus, dažādas ūdens atrakcijas, kā arī velosipēdu nomu.

 

Brauciena laikā ir jāvadās pēc marķējuma dabā – zilas velo maršruta zīmes ar numuru 140 un virziena rādītāju (izvietotas pirms pagriezieniem).

 

Velo maršruta kartes ir pieejamas Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrā, Dārza ielā 3, Smiltenē kā arī Smiltenes novada tūrisma mājas lapā visit.smiltenesnovads.lv, kur ir pieejama drukātā karte un GPS fails lejupielādei. Skatīt šeit.

 

Patīkamu un aktīvu atpūtu Smiltenes novadā!

 

Informāciju sagatavoja:
Lelde Sprancmane, 

Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra

vadītāja vietniece