2024. gada 18. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Latvieši aicināti atbalstīt mūsu valsts riteņbraucējus “Baltic Chain” posmā: Valmiera – Sigulda

Šīs nedēļas otrajā pusē Igaunijā, Latvijā un Lietuvā norisināsies starptautiskā mēroga daudzdienu velobrauciens “Baltic Chain tour”. Latvijas sporta līdzjutēji īpaši aicināti klātienē apmeklēt sestdien gaidāmo otro posmu no Valmieras caur Smilteni un Cēsīm līdz Siguldai. Latvijas posma starts gaidāms pulksten 11:00 pie Valmieras pilsētas pašvaldības.

“Baltic Chain tour” ir vienīgās Latvijā notiekošās Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) kategorijas sacensības. Šī gada velobraucienā, kas pēc atjaunošanas notiks jau astoto reizi, piedalīsies kopumā 20 komandas no 16 valstīm. Viņu vidū būs arī divas Latvijas vienības – Latvijas Nacionālā izlases un klubu komanda “Evelo team”.

Šis būs dalībnieku sastāvā ziņā pēdējos gadu spēcīgākais “Baltic Chaim tour” velobrauciens. Uz starta redzēsim 2015. gada pasaules čempionāta bronzas medaļnieku un “Tour de France” velobrauciena posma uzvarētāju – lietuvieti Ramunu Nevardausku, kurš aizstāvēs Lietuvas Nacionālās izlases godu un būs starp galvenajiem favorītiem uz kopvērtējuma uzvaru.

Latvijas Nacionālās izlases līderis būs Eiropas čempionātā lielisku sniegumu demonstrējušais Emīls Liepiņš, kurš šogad jau ticis pie trijām UCI kategorijas uzvarām, tostarp triumfa Beļģijas kausa izcīņas posma sacensībās (UCI 1.1 kategorija). Izlases sastāvā startēs arī pērnā gada Baltijas tūres kopvērtējumā otro vietu ieguvušais Māris Bogdanovičs, 2012. gada Eiropas U23 vicečempions Andžs Flaksis, kā arī “Rīga” komandas pārstāvji – Ēriks Toms Gavars, Kristers Ansons un Kristaps Pelčers. Tikmēr “Evelo team” vienības sastāvā startēs – Deins Kaņepējs, Kaspars Serģis, Ivo Viļumovs, Māris Kalveršs, Ģirts Vēvers un Arvis Sprude.

Latvijas sporta līdzjutēji tiek aicināti klātienē atbalstīt mūsu valsts riteņbraucējus velobrauciena otrajā posmā, kas norisināsies sestdien. Sacensību starts pulksten 11:00 tiks dots pie Valmieras pašvaldības. Mirkli pirms tam gaidāma komandu prezentācija.

Pēc starta riteņbraucēji dosies uz Smilteni, kur Baznīcas laukumā iepretim veikalam “Top” gaidāms starpfinišs. Provizoriski riteņbraucēji starpfinišu sasniegs pulksten 11:45. Turpinājumā distance vedīs uz Raunu, bet otrais starpfinišs ap pulksten 12:45 gaidāms Priekuļos. Īsi pirms pulksten 13:00 riteņbraucēji šķērsos Cēsu pilsētu, dodoties Stalbes virzienā. Trešais un reizē arī noslēdzošais starpfinišs ap 13:30 gaidāms Pārgaujas novada Plācī. Trases pēdējā daļā velosportisti brauks līdz Raganai, kam sekos ceļš līdz posma finišam Siguldā esošajā Spieķu parkā. Provizoriskais finiša laiks ap pulksten 14:20. Kopējais distances garums 157 kilometri.

“Baltic Chain tour” velobrauciens sāksies ceturtdienas vakarā Igaunijas pilsētā Piritā ar prologu. Dienu vēlāk Tallinā norisināsies pirmais posms, sestdien gaidāms Latvijas etaps, bet velobrauciens noslēgsies svētdien ar etapu Lietuvā no Paņevežas līdz Viļņai.

Informāciju sagatavoja:
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs