2023. gada 29. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Liekas nereāli – lasi grāmatas un saņem balvas

  • Vasaras brīvlaiks: Karsti. Dažas dienas garlaicīgi. Nenāk miegs. Galvā bardaks. Gribu mieru. Dārzā tuksnesis. Kaimiņu suns visu laiku rej. Gribētos nopeldēties…
  • Grāmata – vieta, kur ceļot un aizmirsties: pils, mežs, purvs, Holivuda, vienradzis, mīlestība, detektīvs, robots, dārzkopība, Cūkkārpa. Liekas nereāli. Pieredze saka – mierīgi!
  • Motivācijai: izlasi piecas grāmatas un saņem balvas!

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs jau 23.reizi izsludinājis lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” jauno grāmatu kolekciju. Lieli un mazi lasītāji to varēs vērtēt visu gadu un par, viņuprāt, labāko grāmatu dot savu atsauksmi, lai nākošā gada marta mēnesī Lielajos lasīšanas svētkos varētu paziņot balsojuma rezultātus. Katrā vecumgrupā ir jāvērtē piecas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – četras, papildus atļaujot izvēlēties jebkuru grāmatu no pārējās kolekcijas, lai arī pieaugušie iedziļinātos bērnu un jauniešu literatūrā. Šogad iekļauto grāmatu klāsts ir bagāts gan ar mūsdienām aktuālo tematiku, kas ļauj ielūkoties pagātnē, gan aizrauj ar pasakainu fantāzijas lidojumu. Kolekcijā varam lasīt dzeju, aplūkot un izpētīt komiksus, skaitīt skaitāmpantus, izvēlēties un vienā naktī izlasīt romānu, lēnām baudīt stāstu krājumus un priecāties par lielisko ilustratoru devumu.

Lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” grāmatu kolekcijas iegādi un norišu īstenošanu atbalsta LR Kultūras ministrija. Smiltenes novadā kolekciju komplektē Smiltenes bibliotēkas bērnu apkalpošanas nodaļa, Apes, Bilskas, Blomes, Drustu, Gaujienas, Palsmanes, Raunas, Trapenes un Variņu bibliotēka. Šajās bibliotēkās arī aicinām pieteikt savu dalību programmā. Ne tikai jaunieši un bērni tiek aicināti piedalīties “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā 2023”, bet arī vecāki! Vecāku uzdevums: rādīt priekšzīmi, ceļot grāmatā, apspriest izlasīto ar bērniem. Nāc kopā ar bērniem uz bibliotēku un izvēlies sev piemērotas grāmatas! Starp citu, bibliotekāres brīdina – dažas šīs kolekcijas grāmatas bibliotēkās jau esot izķertas!

Iepriekšējā gadā šajā programmā iesaistījās 852 bibliotēkas, kuras rosināja lasīt jaunāko literatūru un sniegt par to vērtējumu. Savas domas pauda vairāk kā 20 tūkstoši lasītāji no Latvijas skolām un bibliotēkām, kā arī no 67 latviešu diasporas centriem visā pasaulē.

Informācijas avots: www.lasamkoks.lv

Inta Mežule, 
Smiltenes novada bibliotēkas vadītāja