2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Medijpratības un informācijpratības nedēļā Smiltenes bibliotēka aicina uz nodarbību

Smiltenes bibliotēkā otrdien, 24.oktobrī, plkst.11.00 Baznīcas laukumā 13 notiks nodarbība “Medijpratība: esi zinošs un pasargāts!”. To apmeklēt klātienē aicināts ikviens interesents.
Liela daļa iedzīvotāju ir personiski saskārušies ar krāpniecības mēģinājumiem, saņemot telefona zvanus, viltus īsziņas, e-pasta vēstules vai ziņu sociālajos tīklos. Krāpnieki nepārtraukti attīsta savas prasmes un atrod arvien jaunas metodes, lai izvilinātu iedzīvotāju datus, tāpēc ir ļoti svarīgi izglītot sevi un citus par to, kā samazināt risku tikt apkrāptam. Bibliotēkas informācijas speciāliste nodarbībā “Medijpratība: Esi zinošs un pasargāts!” dalīsies praktiskos piemēros, kas ir medijpratība, kāpēc mūsdienās ir tik svarīgi kritiski izvērtēt visu informāciju, kas pieejama publiskajā telpā, parādīs aktuālākos finanšu krāpšanas veidus naudas izmānīšanai, kā arī pastāstīs, kā pasargāt sevi no krāpniekiem.
No 23. oktobra bibliotēkas Uzziņu literatūras lasītavā apskatāma medijpratības materiālu izstāde “Esi medijpratīgs!”. Krājums tiek papildināts ar šiem medijpratības izdevumiem – brošūrām, rokasgrāmatām pret dezinformāciju, metodiskajiem un mācību materiāliem.
No 2023. gada 24. līdz 31. oktobrim Latvijā norisinās Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļa. Kopš 2012. gada UNESCO šajā nedēļā aicina sadarbības partnerus un sabiedrību aktualizēt medijpratības un informācijpratības jautājumus, veltot tiem īpašus pasākumus un aktivitātes. Mērķis ir veicināt medijpratību un informācijpratību sabiedrībā, lai uzlabotu cilvēku kritiskās domāšanas prasmes informācijas, mediju un tehnoloģiju jautājumos, kā arī sekmētu pilsonisko līdzdalību, pašizpausmi, ekonomisko attīstību valstī un vērstos pret dezinformāciju un maldinošu informāciju. Šogad nedēļas tēma ir “Media and Information Literacy in Digital Spaces: A Collective Global Agenda”, pievēršoties tam, kā stiprināt daudzpusīgu sadarbību ar digitālajām platformām, lai medijpratība tiktu integrēta to politikā, darbībā un produktos.

Telefons informācijai 64773030, 26449145.
Nodarbības laikā var tikt fotografēts un/vai filmēts.

Informāciju sagatavoja:
Sandra Marķitāne,
Smiltenes novada bibliotēkas informācijas speciāliste
Tālrunis: 64773030; 26449145
E-pasts: [email protected]