2024. gada 24. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Noskaidroti labākie jaunie ceļu būves tehniķi Latvijā

Nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Ceļu būve”, kas norisinājās Smiltenes tehnikumā no 10. līdz 11 oktobrim, noskaidroti Latvijas labākie ceļu būves tehniķi. Pirmo vietu un zelta medaļas izcīnīja trīs jauniešu komanda no Smiltenes tehnikuma, otro vietu un sudraba medaļas ieguva audzēkņi no Daugavpils Būvniecības tehnikuma, bet trešo vietu un bronzas medaļas saņēma Saldus tehnikuma komanda.

Smiltenes tehnikumu pārstāvēja Toms Skranda, Kristiāns Ošiņš un Ralfs Ādamsons. No Saldus tehnikuma konkursā piedalījās Krists Zommers, Ričards Celmiņš un Rūdolfs Priedītis. Savukārt Edmunds Petkevičs, Vairis Pastars un Mārtiņš Vilcāns pārstāvēja Daugavpils Būvniecības tehnikumu.

Jaunieši divu dienu laikā veica gan teorētiskos, gan praktiskos uzdevumus, strādājot komandās. Pirmajā dienā konkursanti ieklāja bruģa segumu uz iepriekš sagatavota pamata un veica teorētisko zināšanu pārbaudījumus. Otrajā dienā konkursanti noteica grunts granulometriju, atpazina ceļu būvē izmantojamās iekārtas un instrumentus, kā arī strādāja ar ģeodēzijas mērījumiem un to aprēķiniem dabā.

“Konkurss ir kā indikators izglītības kvalitātei konkrētajā nozarē. Prieks redzēt, ka visas skolas uzrādīja ļoti augstus rezultātus, un komandu iegūtais punktu skaits savstarpēji atšķīrās pavisam nedaudz. Labāku sniegumu uzrādīja tās komandas, kurās bija jaunieši ar lielāku pieredzi prakses vietās,” atzīst Artis Beitiks, konkursa un nozares eksperts, SIA “AB risinājumi” valdes loceklis.

Konkursu rīkoja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA), lai veicinātu Latvijas profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm. Uzdevumu izstrādē un konkursantu darba izpildes vērtēšanā bija iesaistīti tikai nozares pārstāvji – eksperti.

Nozaru konkurss notika projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru īsteno VIAA, finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Papildu informācija:
Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: [email protected]