2024. gada 19. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas komanda piedalās erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”

2024. gada 13. aprīlī Rīgā festivāla ietvaros noslēdzās AS “Latvenergo” erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”, kurā par fizikā zinošākās komandas godu sacentās skolēni no visas Latvijas. Pusfināla sacensībās piedalījās arī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas komanda “FIZIČI”, kuras sastāvā startēja Agnete Esmeralda Lauce, Egija Auziņa, Katrīna Ozoliņa, Jēkabs Zariņš, Rodrigo Saharovs.

WhatsApp-Image-2023-07-03-at-16.28.01-1

Image 1 of 10

Komandām bija jārisina Latvijā vadošo ekspertu īpaši izveidotus uzdevumus, gan teorētiskus gan eksperimentālus. Bez fizikas tajos bija jādemonstrē erudīcija arī citos dabaszinātņu priekšmetos. Komandu veidoja tikai 8. klases skolēni, kuri fiziku mācās pirmo gadu, finālā netikām, bet ar rezultātu esam apmierināti. Pārbaudījām arī, kā darbojas mūsu veidotā ūdens turbīna. Pats galvenais, esam ieguvuši pieredzi un pārliecību, ka piedalīsimies arī nākamajā gadā.

Skolēnu atsauksmes par šo dienu: Man patika pildīt pusfināla uzdevumus komandā, esmu guvusi pieredzi un jaunas zināšanas, ļoti patika iespēja iemūžināt mirkli kopīgā foto būdiņā, visvairāk patika nodarbības “Kosmos” zālē, ļoti patika “Astro’n’out” koncerts, bija vērts piedalīties.

 

Teksts un foto: skolotāja Sarmīte Granta