2024. gada 19. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Olimpiskā diena Smiltenes novadā

2024. gada 26. aprīlī visās Smiltenes novada pašvaldības izglītības iestādēs norisinājās Olimpiskā diena. Šajā dienā notika dažādas sportiskas aktivitātes gan skolēniem, gan skolotājiem.

Olimpiskajā dienā skolēni un skolotāji piedalījās kopīgā vingrošanā, dažādās stafetēs un sportiskās aktivitātēs. Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādē “Pīlādzītis” viesojās 2024. gada Pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvējs, divkārtējs Eiropas čempions, triju olimpisko spēļu dalībnieks, biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Smiltenes vidusskolā, Rīgas ielā 16, kur mācās 1.-3. klases skolēni, ciemojās BMX braucējs, Tokijas olimpisko spēļu dalībnieks Helvijs Babris. Raunas pamatskolā Olimpiskā diena iesākās ar šķēpmetējas Līnas Mūzes-Sirmās video sveicienu. Variņu pamatskolā viesojās alpīnists Alvis Viļumsons, kurš pastāstīja skolēniem par alpīnismu un ļāva iejusties alpīnista ādā.

Liels prieks un lepnums bija Grundzāles pamatskolai, kas olimpiskās dienas rītā varēja pie skolas pacelt Olimpisko karogu. Svinīgo darbību veica sporta skolotājs Māris Stabiņš kopā ar “Latvijas skolu orientēšanas kausa 2024” pusfināla dalībniekiem Arti Harkinu, Robertu Zirdziņu un Laimu Puriņu.

Lai aktualizētu kustību un aktīva dzīvesveida nozīmi ikdienā, kā arī plašāk stāstītu par olimpiskajām vērtībām jaunajai paaudzei, katru gadu visā Latvijā tiek rīkots Olimpiskais mēnesis, ko noslēdz Olimpiskā diena, kad Latvijas skolās bērni piedalās dažādās sportiskās aktivitātēs un kopīgā vingrojumā.

Olimpiskā diena ir pasaulē zināma kustība, kuras norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atbalsta kopš 1987. gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicinājumam pievienojās 1992. gadā. Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākumus, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu. Latvijā Olimpiskā diena tiek organizēta pavasarī, tādējādi atzīmējot LOK dibināšanas gadadienu, kas ir 23. aprīlī. Projektu īsteno Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Olimpisko solidaritāti.

Sagatavoja:

Pārsla Kupriša, Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas speciāliste