2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Palsmanes pagastā uzsāk darbību ģimenes ārstes prakse

No 2020.gada 5.maija Palsmanes pagastā savu darbību uzsāk ģimenes ārstes Ditas Pīlātes prakse. Prakses apmeklējums iespējams pēc iepriekšējas pieteikšanās, zvanot uz tālruni 28731585.

Kopš 2019.gada septembra aptuveni 1700 iedzīvotāji no Palsmanes pagasta, kā arī Grundzāles, Variņu un Bilskas pagastiem bija palikuši bez sava ģimenes ārsta. Lai nodrošinātu primāro veselības aprūpi pagastā tika meklēti dažādi risinājumi, ģimenes ārsta meklējumos piedalījās gan paši palsmanieši, gan pagastu pārvaldes vadītāji un Smiltenes novada dome.

Jau pagājušā gada rudenī tika atrasts īslaicīgs risinājums, sadarbojoties ar Strenčos praktizējošo ģimenes ārsti Ditu Pīlāti, kura pāris reizes nedēļā pacientus līdz gada nogalei pieņēma Grundzāles feldšeru punktā. Kā stāsta pagasta pārvaldes vadītāja Tigna Podniece, palsmanieši ģimenes ārsta pakalpojumus meklēja gan Valmierā, Rankā, Raunā, gan Gaujienā un Smiltenē, bet ne visiem iedzīvotājiem bija iespējams saņemt ģimenes ārsta pakalpojumus. Lai turpmāk risinātu ģimenes ārstu pēctecību lauku reģionos, ārste Dita Pīlāte iesaka pašvaldībām jau savlaicīgi uzrunāt medicīnas studentus un rezidentus.

Informējam, ka ar šī gada 5.maiju iedzīvotājiem pastāvīgi būs pieejams ģimenes ārsta pakalpojums Palsmanes ambulancē. Katru darba dienu no plkst. 8.00 līdz 15.00 strādās ģimenes ārsta māsa, savukārt ģimenes ārste Dita Pīlāte praksē apmeklētājus pieņems piektdienās no 8.00 līdz 13.00. Iedzīvotāji aicināti pieteikties apmeklējumam, zvanot uz tālruni 28731585 (Indra Antēna).

Apmeklējot iestādes, atgādinām būt atbildīgiem un ievērot visus nepieciešamos drošības noteikumus – dezinficējiet rokas, lietojiet aizsargmaskas, kā arī cimdus vai citus aizsarglīdzekļus, kā arī ierodieties precīzi uz vizītes laiku un ilgstoši bez vajadzības neuzturieties telpās. Izvērtējiet nepieciešamību apmeklēt speciālistus klātienē, iedzīvotāju bezatbildības dēļ, ģimenes ārsts var nebūt pieejams tiem, kam tas ir vitāli svarīgi.

Lai visiem novada iedzīvotājiem veselība un veiksmi ģimenes ārstei jaunajā darbā!

 

Linda Beitika,

Smiltenes novada domes 
Sabiedrisko attiecību speciāliste