2022. gada 5. okt.
A- A A+
Viegli lasīt

Par ziedojumiem Ukrainas iedzīvotājiem

Ar mērķi atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, pašvaldības sadarbībā ar valsts institūcijām un drošības dienestiem organizēs ziedojumu vākšanas akcijas, kurās Latvijas iedzīvotāji varēs iesaistīties, lai nodrošinātu nepieciešamās preces Ukrainā palikušajiem iedzīvotājiem, kā arī visu nepieciešamo humāno palīdzību kara bēgļiem.

Lai pēc iespējas efektīvāk varētu nodrošināt Ukrainas iedzīvotājiem atbalstu ir nepieciešama koordinēta rīcība un sistemātiska nepieciešamo ziedojumu vākšana. Pēc, Ukrainas vēstniecības Latvijā izsniegta, nepieciešamo preču saraksta, ziedojumi tiks centralizēti savākti, drošības dienestu uzraudzībā tie tiks sakārtoti kastēs un ievietoti marķētos konteineros, lai ziedojumu izdales loģistika būtu efektīvāka un izvairītos no situācijām, ka ziedojumi pārvešanas laikā kļūst nederīgi, piemēram, sadzīves ķīmija salikta kopā ar pārtikas precēm.

Dažāda veida organizācijas un biedrības ir saaktivizējušas iedzīvotājus ziedojumu vākšanai, taču, Smiltenes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus nedaudz nogaidīt līdz šī gada 1.martam, kad vēstniecība paziņos norādes konkrētu ziedojumu vajadzībām. Arī valsts drošības dienesti lūdz iedzīvotājus pašu iniciatīvas dēļ, nedoties uz robežkontroles punktiem ar humanitāro preču ziedojumiem – tas apgrūtina akūti nepieciešamo preču piegādi un pārvešanu pāri robežām.

Smiltenes novada pašvaldība organizē ziedojumu vākšanas punktus novadā, un tuvākajā laikā iedzīvotāji tiks informēti par to, kāda veida preces ir nepieciešamas un kurā vietā iespējams tās nogādāt. Ja rodas kādi jautājumi, kas saistīti ar ziedojumu vākšanu Ukrainas ģimenēm, aicinām sūtīt ziņu uz informatīvo e-pastu: [email protected]. Pašvaldības speciālisti ar Jums tuvākajā laikā sazināsies, lai atrisinātu Jums aktuālos jautājumus.

Aicinām sekot līdzi tikai oficiālai un pārbaudītai informācijai, kā arī neļauties dezinformācijas izraisītai masu panikai.

 

Informāciju sagatavoja,

Linda Beitika

Smiltenes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja