2023. gada 29. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Sabiedriskā apspriešana par Cērtenes pilskalna attīstības gala koncepciju

Smiltenes novada pašvaldība rīko sabiedrisko apspriešanu Cērtenes pilskalna attīstības gala koncepcijai, tās ietvaros 2023. gada 12. jūlijā plkst. 17.30 Smiltenē, Cērtenes pilskalna pļavā pie lapenes notiks sabiedriskā apspriede. Aicinām visus interesentus piedalīties!

Smiltenes novada pašvaldība 2019. gadā uzsāka Cērtenes pilskalna attīstības koncepcijas izstrādāšanu, kas noritēja ar dažādiem izaicinājumiem, tostarp kovid pandēmijas laiku. 2023. gada pavasarī tika turpināts darbs pie koncepcijas, izvērtējot dažādus priekšlikumus un iespējas.

Cērtenes pilskalns ir iedzīvotāju iecienīta pastaigu vieta, kur var baudīt mieru un dabas tuvumu. Pilskalna teritorija ir ļoti daudzveidīga un bagāta, taču vietām pilskalna skaistums ir jāatklāj skatiem, atbrīvojot ainaviski skaistos skatus no apauguma, kā arī iedzīvotāju plūsma ir jāorganizē tā, lai teritorijā neveidotos pārmērīgi izbradājumi. Pilskalna teritorija pieder gan pašvaldībai, gan AS “Latvijas valsts meži”,  tādēļ ir izstrādāta vienota koncepcija par teritorijas attīstību. Pēc Smiltenes novada pašvaldības pasūtījuma ainavu arhitekte, telpiskās plānošanas speciāliste Sabīne Skudra izstrādāja vienotu Cērtenes pilskalna teritorijas attīstības koncepciju, kuras mērķis ir noteikt skaidru vīziju teritorijas plānveidīgai attīstībai.

Pašvaldības darba grupa, deputāti, koncepcijas izstrādātāja, aktīvie iedzīvotāji, Latvijas valsts meži un Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvji 2023. gada pavasarī tikās sanāksmēs, lai pārrunātu un izdiskutētu koncepcijas priekšlikumus, kas ir rezultējusies gala koncepcijā. Ar to iespējams iepazīties ŠEIT.

Apspriešanas laikā iedzīvotāji ir aicināti iepazīties ar izstrādāto gala koncepciju un piedalīties apspriedē. Uz sabiedrisko apspriedi jāpiesakās, rakstot Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciālistei Agijai Kukaine uz e-pastu [email protected] vai zvanot uz tālruni 26395999, kā arī, lai iepazītos ar koncepciju papīra formātā, lūdzam sazināties ar speciālisti.

Apspriešanas noslēgumā teritorijas attīstības koncepcijas galīgais variants tiks iesniegts apstiprināšanai Smiltenes novada pašvaldības domei.

 

Sagatavoja

Agija Kukaine, Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciāliste

Marita Mūze, Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājai