2024. gada 29. apr.

Sanāciet talkot Smiltenē!

2024. gada 27. aprīlī visā Latvijā, tostarp arī Smiltenes novadā, norisināsies ikgadējā Lielā talka, kurai šogad izvēlēts moto “tīri – zaļi – ilgi”. Kopīga talkošana gaidāma arī novada administratīvajā centrā, Smiltenes pilsētā – pievienojies!

Marta vidū lūdzām iedzīvotājus sniegt savus ierosinājumus, kura vieta Smiltenes pilsētā būtu jāsakopj šī gada talkā. Kopā saņemti vairāki desmiti ierosinājumu, piemēram, Jāņukalns, Lazdukalns, Cērtenes pilskalns un citi. Smiltenes novada pašvaldības Saimnieciskās nodaļas darbinieki apsekoja norādītās vietās, secinot, ka šobrīd uzkopšanas darbi aktuāli tieši Cērtenes pilskalnā – tur biezās sniega segas un vēja rezultātā nolauzts daudz koku vai to zaru, ko nepieciešams savākt. Tieši šī iemesla dēļ ikviens ir aicināts ņemt līdzi cimdus, zāģus, ķerras vai citus darbam nepieciešamus instrumentus un kopīgi uzpost šo tik populāro un iemīļoto sporta un atpūtas vietu! Pulcēšanās pulksten 10.00 pie Cērtenes pilskalna sarga skulptūras Drandu ielas galā. Pēc labi padarīta darba – silts cienasts.

Šīs talkas ietvaros aicinām iesaistīties ievērojamu novada personību nekopto kapavietu uzpošanā Smiltenes pilsētas kapos, izrādot cieņu aizgājušo piemiņai un radot vizuāli pievilcīgāku šo atdusas vietu. Talkot gribētāju pulcēšanās pulksten 10.00 pie Smiltenes pilsētas kapu kapličas.

Tos, kuri plāno piedalīties kādā no Lielās talkas aktivitātēm Smiltenes pilsētā, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu ŠEIT.

Maisus varēs saņemt talkošanas vietās. Talkas organizatore Smiltenes pilsētā: Una Raiskuma, Saimnieciskās nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste, [email protected], tālrunis 28559658. Lielo talku Smiltenes novadā rīko pagastu pārvalžu un to apvienību vadītāji, koordinē – Saimnieciskā nodaļa.

Smilteniešus, kuri nevēlas vai nevar piedalīties kopīgajās sakopšanas akcijās, aicinām talkot individuāli! Solo talku var reģistrēt Lielās talkas tīmekļvietnē www.lielatalka.lv. Neatkarīgi no izvēlētā talkošanas veida, mērķis ir nemainīgs – tīrāka, zaļāka un ilgtspējīgāka vide mums apkārt. Tā, kurā dzīvojam te un tagad, tā, kuru mantojumā atstāsim saviem bērniem un mazbērniem. Kopā sanāk!

Madara Mūrniece-Krūmiņa

Smiltenes novada pašvaldības Komunikācijas un mārketinga speciāliste