2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes bibliotēkas logos Mākslas skolas audzēkņu Valentīna dienai veltīta izstāde

No 6. līdz 28.februārim Baznīcas laukumā 13 apskatāma Smiltenes Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde Valentīna dienas tematikā “Ak, mīļo Sirdspuķīt!”.
14.februārī tiek atzīmēti gada romantiskākie svētki – Svētā Valentīna diena vai vienkārši Valentīndiena. Tiek uzskatīts, ka Svētais Valentīns ir visu mīlētāju aizbildnis jeb patrons. Katru februāri Svētā Valentīna dienā visā pasaulē cilvēki svin šo dienu, izrādot savu patiku un mīlestību ar ziediem, saldumiem un dāvanām, pret tiem, kurus patiešām mīl. Daudzām pasaules tautām ir senas šo svētku svinēšanas tradīcijas, bet Latvijā šos svētkus sāka atzīmēt tikai pēc neatkarības atgūšanas. Valentīna dienas izcelsmes vēsture un leģendas par Svēto Valentīnu ir dažādas un plašāku informāciju un interesantus faktus par to varat uzzināt, apmeklējot Smiltenes bibliotēku.
Smiltenes Mākslas skolas direktores vietniece Aisma Valtera par izstādes tapšanu stāsta: “Gaidot ikgadējos mīlestības svētkus – Valentīna dienu, jaunāko grupiņu audzēkņi radījuši košus, rožainus, mīlestības un bērnības sapņainuma caurstrāvotus darbiņus par tēmu “Mana sirdspuķīte”. Zīmējumu autori ir bērni vecumā no 7 līdz 10 gadiem. Tie priecēs garāmgājējus un bibliotēkas apmeklētājus, rotājot Smiltenes bibliotēkas logus. Laipni aicinām aplūkot vissirsnīgākās no sirdspuķītēm! Lai Mīlestības svētkos sirdīs uzplaukst pavasaris un sirsnīgie bērnu sveicieni rada svētku sajūtu ikvienam un ir kā pamudinājums samīļot savus tuviniekus arī ikdienā”.

Informāciju sagatavoja:
Alda Liuke,
Smiltenes bibliotēkas bibliogrāfe