2024. gada 21. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadā sācies sakoptības mēnesis

Katru gadu, gan pavasarī, gan rudenī Smiltenes novadā tiek izsludināts sakoptības jeb spodrības mēnesis. Arī šoruden – 2023. gadā, tas tiek izziņots un tā ietvaros, laikā no 16. oktobra līdz 17. novembrim, ugunskurā atļauts sadedzināt tikai koku, krūmu sausos un kaitēkļu bojātos zarus sava īpašuma teritorijā. Dedzinot koku, krūmu sausos un kaitēkļu bojātos zarus, aicinām iedzīvotājus izvēlēties tam piemērotus laikapstākļus, ievērojot ugunsdrošības pasākumus un neradot kaitējumu trešās personas veselībai un mantai.

Tāpat spodrības mēneša laikā Smiltenes pilsētas teritorijā no iedzīvotāju norādītām vietām un uzņēmumiem tiks izvesti maisi ar sagrābtām lapām un citām zaļo augu daļām (dārza augu laksti, zāle, nezāles). Maisu izvešanu organizē un apmaksā pašvaldība, ar šādiem nosacījumiem:

  • No katras mājsaimniecības savākšanu veic ne vairāk par 1 reizi;
  • Izvešana jāpiesaka no šā gada 16. oktobra līdz 1. novembrim, zvanot uz SIA “Smiltenes NKUP” telefona numuru – 29161694, darba laikā no plkst. 9.00 – 12.00;
  • Obligāti noziņojamā informācija: mājas adrese, vieta, kur atstās maisus, gadījumā, ja mājas adrese nesakrīt ar atstāšanas vietu, telefona numurs;
  • Savāktās zaļo augu daļas un lapas liek savos maisos, kurus var nodot otrreizējai pārstrādei, kā arī tie jānovieto ārpus sētas;
  • Gadījumā, ja maisos bez zāles un lapām tiks konstatēts augļu, ogu, dārzeņu, zaru un sadzīves atkritumu piemaisījums, maisi netiks izvesti.
  • Maisu izvešanu veiks SIA “Smiltenes NKUP”.

 

 

Zona

Plānotais maisu izvešanas datums Ielas un apdzīvotas vietas, kurās plānots izvest maisus
I zona 2. novembrī Cēsu iela, Daugavas iela, Druvas iela, Dzērves iela, Dzirnavu iela, Ezera iela, Gaujas iela, Kalēju iela, Kalnamuiža, Kanāla iela, Kapu iela, Lielā iela, Līkā iela, Mazā Dārza iela, Mazā Jaunā iela, Pļavas iela, Podnieku iela, Rūpniecības iela, Stacijas iela, Valkas iela, Valmieras iela, Vaļņu iela, Vēju iela, Vidzemes iela
II zona 9. novembrī Abuls iela, Audēju iela, Ābeļu iela, Baznīcas laukums, Celtnieku iela, Ceriņu iela, Cērtenes iela, Drandu iela, Kaikas iela, Kalna iela, Klusā iela, Krasta iela, Krāsotāju iela, Lauku iela, Lazdu iela, Limbažu iela, Līkuma iela, Līvu iela, Marijas iela, Mētras iela, Mūrnieku iela, Parka iela, Pils iela, Pilskalna iela, Raiņa iela, Rīgas iela, Veldes iela
III zona 16. novembrī Atmodas iela, Augstā iela, Avotu iela, Bērzu iela, Blaumaņa iela, Brūža iela, Dakteru iela, Dārza iela, Galdnieku iela, Jaunā iela, Kaļķu iela, Klievu iela, Ķiršu iela, Lejas iela, Meža iela, Mežoles iela, Ozolu iela, Peldu iela, Priežu iela, Saltupi, Silva, Smilšu iela, Sporta iela, Zaķu iela
  • Vadoties pēc laikapstākļiem un saņemto pieteikumu skaita, lapu izvešanas laiks var tikt pagarināts vai noteiktas papildus izvešanas dienas.

Tāpat informējam, ka zaru izvešanu ir iespējams pieteikt par maksu, zvanot uz SIA “Smiltenes NKUP” mob.tālr. 29161694 darba laikā no plkst. 8.00 – 17.00 vai SIA “ZAAO”. Tālrunis informācijai – 64281250 vai mobilais tālruni: 29225862.

Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, izmantot pašvaldības apmaksāto savākto zaļo augu daļu un lapu maisu izvešanu pilsētas teritorijā un visas iespējamās neskaidrības risināt savstarpēji komunicējot.

Rūpēsimies par apkārtējo vidi un sakopsim savu novadu kopā!

 

Saimnieciskā nodaļa