2022. gada 22. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes tehnikumā būs muzejs!

Skolai ar tik senu un bagātu vēsturi ir jābūt muzejam! Līdz Smiltenes tehnikuma simtgades svinībām iecerēts atvērt pirmās ekspozīciju telpas. Tās būs tehnikumam ļoti īpašā, vēsturiskā ēkā – Kalnamuižā 5. Tā celta 1771. gadā pēc muižas tā laika īpašnieka – Vidzemes ģenerālrsuperintendenta Brauna rīkojuma kā muižas parādes zirgu stallis. 1901. gadā, firsta Paula fon Līvena laikā, pārbūvēta par paraugpienotavu, bet 1957. gadā – pārveidota par ēdnīcu. Ēkas 2. stāvā savulaik bijis gan internāts, gan mājturības nodaļas un kantora telpas, gan bibliotēka ar skaistu izstāžu telpu.

Aicinām muzeja un pirmās ekspozīcijas tapšanā piedalīties ikvienu, kuram šī vieta mīļa un dārga! Priecāsimies par katru vēsturisko liecību un tās stāstu! Varbūt jums mājās saglabājies tehnikuma bundzinieču tērps, bungas, senie darba rīki, sadzīves priekšmeti, rakstāmrīki, leģendāro tehnikuma karnevāla kostīmi un citas lietas, kuras, dāvinot skolas muzejam, tām piešķirsiet otru mūžu!

Pēc tehnikuma simtgades salidojuma tiem, kuri vēlēsies, savas relikvijas varēs paņemt atpakaļ.

Kontakttālrunis: 26149818 (Elīna)

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva