2024. gada 18. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes tehnikuma būvtehniķiem – 1. vieta Latvijā!

Smiltenes tehnikuma nākamie ceļu būvtehniķi Jānis Ričards Mauslis, Igors Bužs un Ralfs Celmiņš nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā, nominācijā “Ceļu būve” izcīnīja pirmo vietu Latvijā! Konkurss notika no 6. līdz  7.oktobrim PIKC “Saldus tehnikums”.

Jaunieši konkursa laikā nozares ekspertiem rādīja prasmes bruģa segumu ieklāšanā, noteica grunts paraugu granulometrisko sastāvu laboratoriskā pārbaudē un bitumena konsistences rādītājus ar adatas penetrācijas metodi, aprēķināja Losandželosas koeficientu. Tāpat tika vērtēta prasme veikt mērījumus ar optisko nivelieri, praktiskās un teorētiskās zināšanas ceļu būvē izmantojamo iekārtu un rokas instrumentu lietošanā, kā arī zināšanas par darba aizsardzību.

Gūta neaizstājama pieredze. Jauniešiem tā bija arī iespēja parādīt prasmes un zināšanas nozares profesionāļiem, sacensties ar labākajiem no labākajiem.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no jauniešu personiskā arhīva