2024. gada 18. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Ventspilī noskaidroti Latvijas izlašu sastāvi Eiropas čempionātam BMX

Latvijas čempionātā BMX riteņbraukšanā tika noskaidroti Latvijas pieaugušo un jaunatnes izlašu sastāvi dalībai šī gada Eiropas čempionātā. Pieaugušo izlases sastāvā vieta izcīnīja – Helvijs Babris, Vineta Pētersone, Rinalds Jānis Kārkliņš un Edvards Emīls Liberts.

 

Šajā gadā Latvijas Riteņbraukšanas federācijas padomes apstiprinātie Latvijas BMX izlašu sportistu atlases kritēriji dalībai Eiropas čempionātam paredzēja kā galveno atlases principu noteikt sportistu sasniegtos rezultātus sestdien Ventspilī aizvadītajā Latvijas čempionātā.

 

Ventspilī tika noteikts jaunatnes un pieaugušo izlašu sastāvs, kā arī Latvijas vīriešu vienības sastāvs komandu brauciena sacensībām Eiropas čempionātā. Jāņem vērā, ka pirmo reizi Eiropas čempionātā plānots iekļaut U23 vecuma grupu, kā arī jau minēto komandu braucienu.

 

Pieaugušo izlases sastāvā vietu sev izcīnīja elites vīru čempions Helvijs Babris(“MŠA – Valmieras puikas”/ AKSSC Valmiera); treneris Mikus Puķītis, elites dāmu čempione Vineta Pētersone (“Silvas ziķeri”/ AKSSC Valmiera); treneris Ģirts Kātiņš, junioru čempions Edvards Emīls Liberts (“Mārupe”/ AKSSC Valmiera); treneris Miks Puķītis un Latvijas elites vīru bronzas medaļnieks, kurš Eiropas čempionātā startēs U23 vecuma grupā Rinalds Jānis Kārkliņš (“MŠA – Valmieras puikas”/ AKSSC Valmiera); treneris Ivo Lakučs.

 

Latvijas izlases sastāvs komandu braucienam tika noskaidrots pēc individuālā brauciena rezultātiem. Komandas sastāvā vietu nopelnīja – Helvijs Babris, Kristens Krīgers (“Mītavas kumeļi”/ AKSSC Valmiera); treneris Ivo Lakučs un Ivars Svarinskis (“BMX Rīga”); treneris Edžus Treimanis.

 

Latvijas jaunatnes izlases sastāvā tika iekļauti kopumā pieci sportisti, kuri savās vecuma grupās kļuva par valsts čempioniem. B16 grupas uzvarētājs Mārtiņš Zadraks (“Mārupe”); treneris Kristaps Ozoliņš,  B15 grupas čempioni – Hugo Ilvis Eihentāls (“Mītavas kumeļi”/ Jelgavas BJSS); treneris Uldis Balbeks un Veronika Stūriška (“Silvas ziķeri”/ Smiltenes BJSS); treneris Ģirts Kātiņš, kā arī B14 grupas čempioni – Edgars Langmanis un Paula Kibare (abi “BMX Rīga”); treneris abiem Edžus Treimanis. Latvijas pieaugušo un jaunatnes izlases galvenais treneris – Miks Puķītis.

 

Šobrīd Eiropas Riteņbraukšanas savienības turpina meklēt piemērotāko vietu Eiropas BMX čempionāta norisei pēc tam, kad no organizēšanas bija spiesta atteikties Beļģijas pilsēta Desela.

 

 

 

 

Papildus informācija:

Toms Markss

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs

FOTO: Sanda Tūtere