2024. gada 17. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Vidusskolēni saņem Smiltenes novada pašvaldības apliecinājumus par stipendijām

 

Janvārī Smiltenes vidusskolas 10. – 12.klašu skolēni par augstiem sasniegumiem mācībās, iniciatīvu un aktīvu sabiedrisko darbu saņēma apliecinājumus par Smiltenes novada pašvaldības stipendijām.

Apliecinājumus kopā ar simbolisku dāvanu – auduma maisiņu ar Smiltenes novada simboliku un saukli – Smiltenes novadā sanāk  – skolas jaunajā zālē pasniedza Smiltenes novada pašvaldības priekšsēdētājs Edgars Avotiņš un jaunais Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs, sakot vissirsnīgāko paldies skolēniem, viņu skolotājiem un īpaši direktorei Ilzei Verginai, kurai šis laiks, ņemot vērā lielās pārmaiņas, būvniecību un epidemioloģisko situāciju, prasījis ļoti daudz spēka un izturības.

“Smiltenes novada pašvaldības stipendijas apliecinājumu pasniegšana – tas ir ļoti nozīmīgs un vajadzīgs notikums. Priecājamies, ka tagad to varam darīt skolas jaunajā zālē, ” jauniešus uzrunāja Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina. “Jūs esat tie, kuri spodrina Smiltenes vidusskolas vārdu, liels ieguvums Smiltenes novadam. Ļoti ceram, ka, pabeiguši augstskolu, jūs atgriezīsieties dzīvot un strādāt šeit.”  

“Ir liels gandarījums par pabeigto būvniecību,” atzīst Smiltenes novada pašvaldības priekšsēdētājs Edgars Avotiņš. “Sakārtotā infrastruktūrā noteikti būs vieglāk mācīties. Mans vēlējums ikvienam skolēnam – lai vienmēr ir interese uzzināt ko jaunu, lai nekad nepazūd vēlme uzzināt, kas rakstīts grāmatas nākamajā lappusē. Tas mūs dzen uz priekšu, tas ļauj sasniegt aizvien jaunas virsotnes. Ar lielu nepacietību gaidu to brīdi, kad kādu no šiem stipendiātiem – varbūt tas būs jau pēc pieciem vai desmit gadiem – redzēšu augstā amatā vai kā speciālistu augošā uzņēmumā. Viņiem visas durvis ir vaļā. Viss atkarīgs no pašiem. Šīs stipendijas ir brīnišķīgs veids, kā varam parādīt to, ka vērojam savu jauniešu sasniegumus un vēlamies skolēnus motivēt censties aizvien vairāk. Milzīgs paldies arī pedagogiem par jauniešu izaugsmē ieguldīto darbu!”

Jaunais Smiltenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs stipendiātiem un ikvienam jaunajā gadā vēl spēku un izturību, neļaut sarežģītajiem apstākļiem sevi salauzt. “Epidemioloģiskās situācijas dēļ mums visiem bieži nākas pielāgoties dažādām pārmaiņām, bet pats galvenais – nezaudēt cilvēcību, ieklausīties tajā, ko saka sirds, būt stipriem un arī lielas psiholoģiskās slodzes apstākļos saglabāt cieņpilnu stāju.

Ticu, ka šis sarežģītais laiks reiz beigsies, un jauno pieredzi, kas prasījusi ļoti daudz spēka un izturības, varēsim izmantot, lai virzītos uz priekšu vēl produktīvāk.”

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vahere

Foto: Jānis Ūdris