2022. gada 3. jūl.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novadā notiks militārās apmācības NAMEJS 2022

Šajā nedēļa nogalē, no 20. līdz 22.maijam, Vidzemē, tostarp Smiltenes novadā, notiks Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību NAMEJS 2022 pavasara posms, kurā Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde pārbaudīs bataljonu spēju veikt aizsardzības uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā.

Militāro mācību laikā Gaujienas, Virešu, Smiltenes, Bilskas, Grundzāles, Launkalnes pagastā Vidzemes brigādes zemessargi un karavīri veiks aizkavēšanas un aizsardzības operācijas, patrulēšanu un reidus, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī uzstādīs šķēršļus un pildīs citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus.

Sestdien, 21.maijā laikā no plkst. 7.00 līdz 8.00 cauri Smiltenei pārvietosies militārās tehnikas kolonna, kuru pavadīs Valsts policijas ekipāžas. Nav plānota satiksmes slēgšana, tomēr autovadītājiem ir jāievēro Valsts policijas norādes un nav ļauts apdzīt vai apsteigt kolonnā braucošās automašīnas.

Mācību laikā Vidzemē pa reģionālajiem ceļiem pārvietosies, kā arī apvidū izvērsīsies Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un militārā tehnika. Mācību uzdevumi tiks veikti, izmantojot tikai salūtmunīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Mācību uzdevumu veikšanai 21. un 22.maijā mācību norises vietās Smiltenes novadā plānota arī militāro gaisa kuģu iesaiste (gan iznīcinātāju, gan helikopteru), kas notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā. Lai gan lidaparāti lidos šķietami zemu, to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara nekādu kaitējumu cilvēkiem un īpašumam.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militāro mācību aktivitātēm valsts teritorijā, kas palīdz uzlabot valsts aizsardzības spējas un vērstas uz valsts nacionālās un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

Mācību aktīvā fāze noslēgsies 22. maijā plkst. 14.00 Valkā ar kopēju ceremoniju, kurā piedalīsies Latvijas Republikas aizsardzības ministrs, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes un 3. Latgales brigādes vienības, NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīri un Igaunijas Aizsardzības spēku vienības. Pirms ceremonijas, sākot no plkst. 12.00, Valkā pie autoostas būs apskatāma Latvijas un  sabiedroto spēku militārā tehnika, ekipējums un ieroči.