2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

29. maijā NVA piedāvā divus Eiropas Prasmju gada pasākumus konkurētspējīgai nodarbinātībai

29.maijā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā divus Eiropas Prasmju gada pasākumus konkurētspējīgas nodarbinātības veicināšanai: tiešsaistes meistarklasi veiksmīgas karjeras veidošanas jautājumos “Prasmes konkurētspējīgai nodarbinātībai” un video stāstījumu “Prasmes konkurētspējīgai nodarbinātībai Latvijā” – par iespējām ar NVA atbalstu prognozēt, apgūt un pilnveidot darba tirgū pieprasītās prasmes.

Mūsdienu strauji mainīgajā darba tirgū ir ļoti svarīgi zināt, kādas prasmes veicina darba ņēmēja konkurētspējīgu nodarbinātību gan tuvākā, gan tālākā nākotnē. Meistarklases “Prasmes konkurētspējīgai nodarbinātībai” apmeklētāji uzzinās, kādas prasmes darba tirgū ir pieprasītas, kāda ir mūžizglītības nozīme nodarbinātībā, kas ir nodarbināmības prasmes, kādi ārējie, iekšējie un personiskie faktori to ietekmē. Būs iespēja arī praktiski darboties – izvērtēt savas prasmes, lai varētu mērķtiecīgi plānot to pilnveidi  veiksmīgai konkurēšanai darba tirgū.

Būt konkurētspējīgam darba tirgū nozīmē:

  • apzināt savas zināšanas, prasmes un attieksmi, spēt tās izmantot darba meklēšanā;
  • apgūt karjeras vadības prasmes (sevis izpēte, darba tirgus pārzināšana, lēmumu pieņemšanas prasmes u.c.);
  • attīstīt darba meklēšanas prasmes – spēju atrast sev piemērotu darbu, pielāgoties darba tirgus attīstībai;
  • pilnveidot sevis prezentēšanas prasmes darba devējam, kas ietver gan darba pieteikuma dokumentu sagatavošanu, gan profesionālu sagatavošanos darba intervijai.

Meistarklase “Prasmes konkurētspējīgai nodarbinātībai” norisināsies 29.maijā no plkst. 14.00 līdz 15.30 videokonferenču platformā Zoom, meistarklasi vadīs NVA karjeras konsultante Agnese Metuzāle. Pieteikties dalībai pasākumā interesenti aicināti NVA tīmekļvietnes sadaļā “Notikumu kalendārs” (https://www.nva.gov.lv/lv/notikums/meistarklase-prasmes-konkuretspejigai-nodarbinatibai?date=0).

29.maijā NVA tīmekļvietnē un sociālo tīklu kontos tiks ievietots un būs skatāms video stāstījums “Prasmes konkurētspējīgai nodarbinātībai Latvijā”. NVA Nodarbinātības pasākumu departamenta direktors Pāvels Beļisovs stāstīs par darba tirgū pieprasīto prasmju apguves un pilnveides iespējām, ko piedāvā NVA, savukārt NVA Attīstības un analītikas departamenta Attīstības un statistikas nodaļas vadītāja Ilze Bērziņa informēs par iespējām iegūt informāciju par aktuālo pieprasījumu darba tirgū, izmantojot darba tirgus prognožu platformu.

Informācija par Eiropas Prasmju gada pasākumiem pieejama Eiropas Prasmju gada tīmekļvietnē – https://year-of-skills.europa.eu/index_lv.

Nodarbinātības valsts aģentūra