2024. gada 27. apr.

Aizvadīti Smiltenes novada Sporta svētki

Smiltenes novadā 2021.gada 28.augustā norisinājās Smiltenes novada Sporta svētki. Šoreiz tie norisinājās nedaudz savādākā formātā, vairāk līdzinoties komandu piedzīvojumu sacensībām.

Pasākumā piedalījās deviņas Smiltenes novada pašvaldības pagastu komandas. Saskaitot visos uzdevumos izcīnīto vietu summu par 2021.gada Sporta dienas uzvarētājiem tika godināta Blomes pagasta komanda, aiz sevis otrajā vietā atstājot Aumeisteru komandu, bet trešajā – šī pasākuma debitantus – Gaujienas Olimpiešus.

Enerģija, sadarbība, smiekli un komandas gars, vārdi kas raksturo Smiltenes novada pašvaldības sporta svētkus.  Smiltenes un tās apkārtnes mežos izveidotajā aptuveni 14 kilometrus garajā distancē, vidēji ik pēc kilometra komandām bija jāpilda dažādi uzdevumi: peldot pāri Niedrāja ezeram bija jāpārved gumijas laiva; skrienot pa serpentīnveidīgu distanci kolektīvi jāuznes virve kalnā; jāpievar Zemessardzes šķēršļu josla; jāatpazīst dzīvnieku pēdas; jāsacenšas šaušanā u.t.t.

Distance pārbaudīja komandas vienotību, fizisko spēku un spēju sadalīt pienākumus tā, lai iegūtu maksimāli labāko rezultātu. Dalībnieki par spīti garajai un izaicinošajai distancei jutās moži,  uzlādēti ar enerģiju, pozitīvam emocijām, un pasākuma noslēgumā pārrunāja kļūdas, stratēģijas rezultāta uzlabošanai un kala plānus nākošā gada sacensībām.

Aicinām interesentus, kuri šajā reizē nepiedalījās, laiku līdz nākošā gada vasarai veltīt jaunu komandu veidošanai. Šī gada debitantu panākumi apliecina, ka daudzgadēju pieredzi šajās sacensībās nevajag, tikai apņēmību, saliedētu komandu un možu noskaņojumu.
Uz tikšanos nākamgad!

Aija Kramiņa