2022. gada 16. aug.
A- A A+
Viegli lasīt

Autovadītāju ievērībai: visā valsts teritorijā apgrūtināti braukšanas apstākļi, satiksme ir palēnināta, uz valsts autoceļiem strādā 130 ziemas dienesta tehnikas vienības

Šodien uz plkst. 12.30 visā valsts teritorijā turpinās snigšana, braukšanas apstākļi ir apgrūtināti, un to uzlabošana prasīs laiku. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, patlaban uz valsts autoceļiem strādā vairāk nekā 130 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Autobraucējiem jārēķinās, ka satiksme visas dienas garumā būs palēnināta, tāpēc aicinām plānot papildu laiku un savlaicīgi doties ceļā.

Stiprās snigšanas dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi ir uz visiem valsts galvenajiem autoceļiem, izņemot Liepājas šosejas (A9) posmu no Liepājas līdz Kalvenei un šoseju Liepāja–Lietuvas robeža (Rucava) (A11) posmā no Liepājas līdz Lietuvas robežai.

Apgrūtināta braukšana ir arī uz reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā.

Vēršam uzmanību, ka īpaši apgrūtināti apstākļi ir uz valsts vietējās nozīmes autoceļiem. Ceļu tīrīšana notiek prioritārā  secībā, un vietējos ceļus ar mazāku satiksmes intensitāti iztīra vēlāk.

Aicinām autovadītājus rēķināties, ka sniega kārta un apledojums var atkārtoti veidoties uz ceļa arī pēc ziemas uzturēšanas dienesta darba! Atgādinām, ka šādos apstākļos jābūt īpaši piesardzīgiem, jāizvēlas autoceļa seguma stāvoklim atbilstošs braukšanas ātrums un distance, un jārēķinās ar papildu laiku ceļā.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām.

Aicinām autobraucējus informēt par visiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.

 

Informāciju sagatavoja

VSIA Latvijas Valsts ceļi

Satiksmes informācijas centrs un Komunikācijas daļa