2022. gada 5. okt.
A- A A+
Viegli lasīt

Dzejas dienās aicina ciemos pie Elīnas Zālītes

Apes Jauniešu klubs “Sliedes” dzejas dienās aicina ciemos pie Elīnas Zālītes

 Dzejas dienu ietvaros, 9.septembrī, Elīnas Zālītes mājā, Apē aicinām atklāt mūsu dižgara Elīnas Zālītes dzīvi, daiļradi caur radošu darbošanos, kopā būšanu dzejā, dziesmā un kino.

Pasākumā varēs dzirdēt stāstu par 12 putniem, radīt Smiltenes novada Apes pilsētas dzejas kokam E.Zālītes iedvesmotas dzejas “lapiņas” pusaudžu un pieaugušo izpildījumā, ģimenes ar bērniem izkrāsot dažādas E.Zālītes divpadsmit putnu variācijas, baudīt koncertstāstu, kurā tiks ietvertas mizanscēnas no Elīnas Zālītes darbiem un dziesmas vietējo Apes cilvēku izpildījumā. Dienas noslēgumā, pulcēsimies Elīnas Zālītes mājas pagalmā, baudīsim septembra zvaigžņotās naktis, dalīsimies iespaidos, sajūtās par piedzīvoto un kopā skatīsimies filmu “Agrā rūsa”.

 Apes jauniešu kluba “Sliedes” jauniešiem ir svarīgi izzināt, uzzināt, atklāt un pilnveidoties. Mēs apenieši varam lepoties ar mūsu dižgaru Elīnu Zālīti. Vienmēr mūs ir fascinējis šarmantās Elīnas Zālītes tēls, viņas devums ne tikai dzejā, bet arī stāstos, prozā, literatūrā bērniem, lugās un tulkojumos. Dzejas dienu mēnesī vēlamies sākt ar pirmajiem soļiem, lai ne tikai sev, bet arī savējiem –  apeniešiem, kuri dzīvo Apē un sirdī jūtas piederīgi Apei, kā arī citiem tuviem un tāliem interesentiem, dotu iespēju  iepazīt, kas tad īsti bija Elīna Zālīte.  Saprast – kāpēc Apei, Vidzemei, Latvijai ir tik svarīgs viņas atstātais mantojums, un tādējādi izprast arī savu piederību, saknes, savu iesaisti vietējā kopienā. 

 Projektu dzejas dienās “Ciemos pie Elīnas Zālītes” īsteno biedrība Apes Jauniešu klubs “Sliedes” pateicoties Smiltenes novada pašvaldības atbalstam.

Nāc ciemos! Mēs Jūs gaidīsim!

Ar saulainiem sveicieniem,

Apes Jauniešu klubs “Sliedes”