2024. gada 23. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Festivāla ,,Rodam Raunā” ietvaros koncerts ,,Drošinājums” ar Daumantu kalniņu

Festivāla ,,Rodam Raunā” ietvaros koncerts ,,Drošinājums” ar Daumantu kalniņu
 
Festivāla ,,Rodam Raunā” Māls vakara atklāšanā 30. jūnijā Raunas Ceplī ( Ķieģeļceplis, Raunas pagasts, Smiltenes novads) plkst. 20.00 izskanēs koncerts ,,Drošinājums”
Daumants Kalniņš- balss/oboja , Romāns Vendiņš – klavieres, Toms Poišs – kontrabass, Artūrs Noviks – akordeons, Kaspars Kurdeko – sitaminstrumenti.
Biļetes iepriekšpārdošanā https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/129410 13,00 EUR
Bērniem līdz 7 g.v. ieeja brīva
Sēdvietu skaits ierobežots. Lūgums ņemt līdzi saliekamo krēslu.
Ar suņiem koncerta teritorijā ienākt aizliegts.
 
Par programmu “DROŠINĀJUMS” Daumants Kalniņš (mūzika) / Knuts Skujenieks (vārdi):
“Daumanta Kalniņa koncertprogrammas „Drošinājums” galvenais vēstījums precīzi atbilst programmas nosaukumam. Drošinājums ir īstajā brīdī pasniegta drauga roka ar solījumu, ka būs labi, tas ir vīrišķīgi gaišs uzmundrinājums kā sev, tā apkārtējiem. Tās ir mazas, intīmas sarunas no sirds uz sirdi, kas vajadzīgas abiem. Kā radītājam, tā klausītājam, kā man, tā tev, kā viņam, tā viņai. Drošinājums nenāk kā tukšs solījums, tajā ir 7 gadi PSRS lēģeros un dzīve pēc tam, tajā ir mīlestības uzturēta dzīvotgriba un pati mīlestība, un tajā ir šeit un tagad piedzīvotais un pārdzīvotais.
Dzejas un mūzikas tapšanai pa vidu teju pusgadsimts, taču gadsimti te nesatiekas, te satiekas vienaudži (Knuts Skujenieks atgriežas no lēģera 33 gadu vecumā, Daumantam Kalniņam programmas radīšanas brīdi ir 30), katrs ar savu atšķirīgu dzīves pieredzi, bet līdzīgu pasaules izjūtu. Knuts Skujenieks izsūtījumā raksta dzeju, Daumants Kalniņš pandēmijas laikā komponē. Radīšana ir viņu dzīvošana un izdzīvošana. Šajos īpašajos brīžos ar savu devu spīta. Pat, ja nedrīkst skaļi runāt, pat, ja nosalušiem pirkstiem grūti turēt zīmuli, pat, ja koncertzāles tukšas, pat, ja nezini, vai kāds to lasīs vai dzirdēs.
Lielākā daļa Knuta Skujenieka dzejas, kas izmantota dziesmās, ir radīta Mordovijas lēģeros un vēlāk apkopota un izdota krājumā ar zīmīgu nosaukumu „Sēkla sniegā”. Arī tas ir drošinājums mums. Sniegā kaisītā sēkla tomēr sagaidīja pavasari toreiz. Arī mēs sagaidīsim.”