2021. gada 3. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Informējam, kā pareizi nēsāt sejas masku!

Smiltenes novadā pieaug ar Covid-19 vīrusu saslimušo skaits, aicinām iedzīvotājus pareizi nēsāt sejas masku, lai pasargātu sevi no inficēšanās riska.

Individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana publiskās vietās ir obligāta. Sākot ar 20.novembri Valsts un pašvaldības policija varēs piemērot sodu, tiem iedzīvotājiem, kas publiskā vietā nenēsā sejas masku vai nedara to korekti. Par maskas nelietošanu policijas inspektori varēs piemērot no brīdinājuma līdz pat 50 eiro naudas sodu, tādēļ atgādinām, par pareizu sejas maskas lietošanas praksi.

Ieteicams nēsāt aptiekā vai veikalā nopērkamo higiēnisko vienreizlietojamo sejas masku vai vairākas reizes lietojamo auduma sejas masku. Auduma maska var būt arī pašdarināta, bet tai noteikti jābūt darinātai no divām blīvi austa auduma kārtām, tai cieši jāpieguļ sejai un ir jābūt cieši nostiprinātai, lai neveidojas brīva gaisa plūsma gar sejas kontūru.

Atceries:

  • Pirms uzliec un noņem sejas masku, nomazgā vai dezinficē rokas;
  • Sejas maskai pilnībā jānosedz seja no deguna līdz zodam (deguns nedrīkst būt ārpus maskas);
  • Neaiztiec sejas masku un seju ar nemazgātām rokām;
  • Ja sejas maska kļūst mitra, tā jānomaina pret tīru un sausu;
  • Sejas masku nedrīkst noņemt daļēji un pēc tam lietot atkārtoti (piemēram, novilkt uz zoda vai kakla);
  • Noņemot masku nav ieteicams pieskarties tās priekšpusei;
  • Pēc sejas maskas lietošanas, ieliec to maisiņā, nevis kabatā vai somā;
  • Ja maska ir no auduma, pēc katras lietošanas izmazgā to vismaz 60 grādu temperatūrā;
  • Vienreizlietojamo masku neizmanto atkārtoti – tā jāizmet, vispirms ieliekot maisiņā.

Būsim atbildīgi pret citiem līdzcilvēkiem, lai apturētu vīrusa izplatību un pēc iespējas ātrāk – lietosim maskas!

EPIDEMIOLOĢISKĀ SITUĀCIJA NOVADĀ

KalendārsSlider