2023. gada 1. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Koku zāģēšana un kopšana Smiltenes pilsētā un novadā

Smiltenes novada pašvaldība ik gadu organizē pilsētas un novada teritorijā bīstamo koku izzāģēšanu, vainagu sakopšanu, kā arī teritorijas sakopšanu, lai veidotos estētiski pievilcīga un droša vide. Gada garumā tiek veidots bīstamo, kopjamo koku saraksts un ziemā vai ziemas beigās tiek organizēta tirgus izpēte, tajā aicinot piedalīties vietējos arboristus (kokkopjus).

Marta sākumā ir uzsākta bīstamo, bojāto, kopjamo koku zāģēšana un kopšana, kuru pēc tirgus izpētes rezultātiem šogad veic SIA “Anvija PRO”. Katra koka nozāģēšana rūpīgi tiek izsvērta kopā ar arboristu un Smiltenes novada pašvaldības apstādījumu saglabāšanas komisiju. Daudzviet pilsētā tiks zāģēti bīstamie, potenciāli bīstamie, bojātie, kalstošie, nokaltušie un slimību invadētie koki – Tepera slēpošanas trases piegulošajā daļā, Jāņukalnā, Lazdukalnā, Gaujas ielas galā, Rīgas ielā, Blaumaņa ielā 26A, Zaķu ielā, Baznīcas laukumā 16A, Baznīcas dārzā, Peldu ielā, Dārza ielā, pilsētas kapos Vaļņu ielā, Trapenē, Rauzā, Variņu pagastā un citviet.  Zāģēšanas un kopšanas darbi norisināsies līdz 15.aprīlim.

Veseli, dzīvotspējīgi, perspektīvi un ainaviski vērtīgi koki ir nemainīga pašvaldības vērtība, kas tiek sargāta un saudzēta. Paldies ikvienam iedzīvotājam, kas sargā pilsētai un novadam ļoti nozīmīgu vērtību – kokus! Arī turpmāk lūdzam iedzīvotājus informēt pašvaldību par bīstamiem kokiem uz pašvaldības zemes, rakstot Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciālistei Agijai Kukainei uz e-pastu [email protected] vai uz pagastu pārvaldēm, lai kopā mēs radītu drošu un ainaviski pievilcīgu vidi!

Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un visas iespējamās neskaidrības risināt savstarpēji komunicējot!

Agija Kukaine

Smiltenes novada pašvaldības

Saimnieciskās darbības nodaļas

Teritorijas apsaimniekošanas speciāliste