2024. gada 14. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Koncerts “Muzicējam kopā”

Svētdien, 2022. gada 27. novembrī plkst. 17.00 Pirmās Adventes svētdienu Smiltenes Kultūras centra zālē pieskandinās pūtēju orķestri no Igaunijas un Latvijas.

Latvijā jau otro reizi viesosies apvienotais Igaunijas pūtēju orķestru diriģentu akadēmijas un Keilas (Igaunija) pilsētas pūtēju orķestris. Kopā ar Latvijas kolektīvu no Smiltenes, Igaunijas mūziķi koncertā “Muzicējam kopā” pieskandinās krāšņo Smiltenes Kultūras centra Lielo zāli.

Igaunijas pūtēju orķestru diriģentu akadēmijas un Keilas pilsētas apvienotais pūtēju orķestris ir projektu kolektīvs, kura viens no galvenajiem uzdevumiem ir dot iespēju jaunajiem diriģentiem strādāt ar augstas kvalitātes māksliniecisku kolektīvu. Orķestris satiekas 5 – 6 reizes gadā, iestudē jaunu repertuāru, kuru pēc tam atskaņo dažādos pūtēju mūzikas pasākumos gan Igaunijā, gan ārpus tās robežām. 2022. gada augusta mēnesī kolektīvs piedalījās lielā Starptautiskā pūtēju mūzikas festivālā Tartu pilsētā.

Kolektīvs regulāri organizē vasaras nometnes, kurās apgūst jaunu repertuāru. Katrā no šīm nometnēm diriģentu pulkam pievienojas jauni diriģenti, daži no viņiem ir tikko uzsākuši diriģēšanas apmācību, ir notikušas pirmās nodarbības. Izejot orķestra priekšā, jaunajam diriģentam tā ir vislabākā skola kā ar saviem žestiem palīdzēt sev priekšā sēdošajiem orķestra mūziķiem, kopīgi izveidot skaņdarbā uzrakstīto muzikālo materiālu.

Arī koncertā Smiltenē 27. novembrī kolektīva priekšā stāsies vairāki diriģenti: Valdo Rüütelmaa, Kalev Kütaru, Triin Viljus-Schippers, Rene Hollo, Tanel Koho, Emily Nora Elizabeth Urla, Rauno Rüütelmaa, Andre Kangas, Taavi Taar. Regulāri ar Igaunijas mūziķiem strādā arī Latvijas diriģents, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Jānis Puriņš, ļoti bieži diriģejot arī latviešu komponistu oriģinālmūziku pūtēju orķestrim.

Koncertā “Muzicējam kopā” Smiltenē piedalīsies arī  Smiltenes kultūras centra pūtēju orķestris “Smiltene” sava mākslinieciskā vadītāja Pētera Vilka un diriģenta Jāņa Silakalna vadībā. Viņu izpildījumā skanēs gan latviešu komponistu Gunāra Ordelovska un Jura Kulakova mūzika, kā arī, kā tas pienākas Adventa svētdienu laikā – Ziemassvētku melodijas.

Ieeja bez maksas