2022. gada 20. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Latvijas skolēnu 75. Spartakiādē volejbolā  nelicenzēto spēlētāju grupā

14. aprīlī Koknesē notika Latvijas skolēnu 75. Spartakiādē volejbolā nelicenzēto un licenzēto spēlētāju grupās.

Nelicenzēto spēlētāju sacensībās piedalījās 9  meiteņu un 12 zēnu komandas. 

Viens no sacensību mērķiem bija dot iespēju piedalīties sacensībās vispārizglītojošo  skolu audzēkņiem, kuriem nav izsniegtas  Latvijas Volejbola federācijas spēlētāju licences. Grundzāles pamatskolas meitenes šīm decembrī atceltajām sacensībām gatavojās cītīgi. Piecas no komandas spēlēja Grundzāles pagasta komandā Smiltenes novada čempionātā sievietēm.  Meitenes arī divreiz nedēļā cītīgi apmeklēja treniņus pagasta volejbolistēm.  To ka cīnīsimies par medaļām zinājām , jo komandā nebija neviena vājā posma, arī komandas trīs rezervistes jebkurā brīdī bija gatavas doties cīņā.

Šī turnīra īpatnība, ka spēle ilgst astoņas minūtes. Pirmo reizi kopš dodamies uz Koknesi spēles bija jāaizvada mazajā zālē. Tā mums zināma priekšrocība , jo pat sijas šajā zālē bija tādas pašas kā mūsu skolā, vien griesti mazliet augstāki.

Vispirms komandas tika sadalītas trijās apakšgrupās pa trijām komandām katrā. Pirmā spēle apakšgrupā ar Siguldas Valsts ģimnāziju īpašas problēmas nesagādāja un izcīnīta pirmā uzvara 21:7.  Nākošā spēle ar Madlienas vidusskolu kā auksta duša- katra bumbas izspēle ilgst vismaz pusminūti, tomēr izšķirošie uzbrukuma sitieni atgriežas atpakaļ mūsu pusē 10:14.  Pēc šīs spēles sapratām, ka ja turpmākajā turnīra gaitā vairāk nezaudēsim , tad finālā būs vēlreiz jāspēlē ar Madlienas vidusskolu.

Nemaz tik viegli tas nenāca , jo pret Krimuldas vidusskolu visu spēli esam iedzinēju lomā un izraut uzvaru  izdodas vien pēdējā minūtē.  Pēc spēles skolotājs vien spējīgs pateikt: „Tā nosirmo skolotāji”.

Nākošā spēle ar tās apakšgrupas uzvarētāju , kas spēlēja lielajā zālē- Kokneses vidusskolu-  cīņa viegla un spēles beigās jau varam atpūtināt pamatsastāva spēlētājas sūtot laukumā rezervistes.  Kad noskaidrojas pārējās finālistes izrādās, ka vēlreiz jāspēlē ar Siguldu un Madlienu.   Pēc uzvaras pār Siguldu ir vesela stunda laika līdz izšķirošajai spēlei , kas notiek lielajā zālē un spēli tiesā sacensību galvenais tiesnesis.   Spēles sākumā izvirzāmies vadībā 3:0, tad seko vairākas neveiksmīgas epizodes un esam jau iedzinēju lomā.  Spēle turpinās ar mainīgām sekmēm un skanot spēles beigu signālam divu punktu deficīts. Esam atkārtojuši skolas, pirms vairākiem gadiem, izcīnīto panākumu izcīnot 2. vietu. Šoreiz ar pilnīgi citu sastāvu, tas priecē, jo volejbols  Grundzālē meiteņu vidū kļūst arvien populārāks.

Komandā spēlēja: Ance Kukaine , Katrīna Strazdiņa , Klaudija Rēpele , Elīna Bačka , Kitija Abula , Estere Zeibote, Evelīna Valaine , Daniela Gaismiņa un Alise Peneze.

Sacensībās piedalījās arī skolas zēnu komanda.  Pirmajā spēlē zaudējums Madlienai 14:15.  Ar Rīgas Purvciema vidusskolu  -4.

 Uzvaras prieku izbaudīt izdodas arī puišiem no  pārējām trijām spēlēm uzvarot  Rīgas 80. vidusskolu. Uz šo spēli devāmies kā Grundzāles vidusskola, jo tiesneši turnīra tabulā mūs tā nodēvējuši.

 Cīņā par 9.vietu piekāpjamies Siguldas Valsts ģimnāzijai.  Zēnu komandā spēlēja: Aleksis Kalējs, Aleksis Ziemiņš , Haralds Zeibots , Edvards Ķesteris , Kristians Markuss Zazerins , Gustavs Lubūzis-Vizuliņš , Markuss Artūrs Ozols un Kristers Gulbis.

Jāatzīmē ka šis turnīrs puišiem daudz ko iemācīja. Šoreiz bijām komanda,  kas nenobijās no spēcīgajām pretinieku gremdēm un pretim likām savas viltīgās serves un ir kā vienas rokas pieci pirksti. Tika iegūta liela pieredze.  Šī bija pirmā reize spēlējot šādā sastāvā  uz lielā laukuma.

Informāciju sagatavoja:

Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs

Māris Stabiņš