2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Latvijas valsts mežu MTB maratona sezona noslēgsies ar jaunu trasi Smiltenē

Sestdien, 21.septembrī Smiltenē ar septīto etapu noslēgsies Latvijas valsts mežu MTB maratona sezona. Gaidāmais posms solās būt ļoti aizraujošs, jo rīkotāji parūpējušies par jaunu un interesantu trasi. Iepriekšējā pieteikšanās noslēdzošajam sezonas posmam mājaslapā lrf.lv turpināsies līdz trešdienas vakaram.

Smilteni pamatoti dēvē par kalnu riteņbraukšanas dzimteni. Tieši šeit 1998. gadā aizsākās Igo Japiņa aģentūras rīkotie MTB seriāli. Ik gadu Smiltenes posms ir viens no interesantākajiem un pauguriem bagātākajiem.

Tieši šeit šīs nedēļas sestdienā, 21. septembrī, notiks Latvijas valsts mežu MTB maratona noslēdzošais etaps. Šajā gadā sacensību centrs atradīsies uz Daugavas ielas iepretim Smiltenes universālveikalam. Šeit gaidāmi visu distanču finiši, kā arī starts “Maxima” bērnu braucieniem. Tikmēr starts pārējiem braucieniem būs laukumā pie degvielas uzpildes stacijas “Virši – A”.

Kā pirmie savus braucienus pulksten 10:30 aizvadīs azarta pārņemtie “Maxima” bērnu brauciena dalībnieki. Šeit uzvarētāji būs visi dalībnieki, saņemot arī vienādas balviņas no sacensību atbalstītājiem.

Pulksten 12:00 starta šāviens tiks dots “Toyota Hybrid” distances dalībniekiem. Šajā braucienā rīkotāji sarūpējuši vēl nebijušu trasi. Tās pirmā daļa vedīs pa Pilskalna un Klievja mežiem, bet otrā puse atgriezīsies Niedrāja ezera mežos. Distancē saglabāts gan bruģa kalns, gan Abulas upes šķērsošana.

Tikai 5 minūtes vēlāk, pulksten 12:05, trasē dosies “Mammadaba” veselības distances dalībnieki. Šajā braucienā, kur startēs arī zēnu un meiteņu grupu dalībnieki, būs jāveic 18,7 kilometru gara trase. Dienas centrālais starts gaidāms pulksten 13:30, kad 35 kilometru garajā trasē dosies vērienīgā “Lielbāta” Tautas brauciena dalībnieki.

Iepriekšējā pieteikšanās Smiltenes etapam turpinās mājaslapā velo.lv turpināsies līdz trešdienas pusnaktij. Pēc etapa noslēguma, Smiltenes kultūras centrā notiks arī septītā etapa un sezonas kopvērtējuma apbalvošanas ceremonija. Ja “Toyota Hybrid” distancē titulus absolūtajā ieskaitē garantējuši Oskars Muižnieks un Lelde Ardava, tad “Lielbāta” Tautas braucienā zināma vien dāmu konkurences uzvarētāja, kas šajā gadā ir Santa Sanija Jurgena. Vīriem viss izšķirsies Smiltenē.

Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs
Tālrunis: +371 26255435
Elektroniskā pasta adrese: [email protected]

Foto: Ģirts Kehris.