2024. gada 22. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Lekciju kurss “Grezno un smalko audumu attīstība un izgatavošana Vidzemes muižās un mājsaimniecībās”

15. jūnijā Smiltenes novada muzejā Mēru muižā, Bilskas pagastā notiks lekciju kurss, kurā būs iespējams piedalīties lekcijās ar meistarklasi. Šis lekciju kurss būs ievads izstādei “Ziedi krāsā un kompozīcijās smalkos un greznos izstrādājumos”, kas norisināsies nākamajā gadā.

Programma:

  • Lekcija par smalko un grezno audumu aušanas vēsturi Vidzemē. Pasniedzēja Anete Karlsone;
  • Lekcija par smalko un grezno audumu aušanas tehnisko risinājumu iespējām un materiālu izvēli mūsdienās. Pasniedzējs Māris Maniņš;
  • Lekcija par materiālu saderību un kompozīciju lietišķajā mākslā. Pasniedzēja Dagmāra Prīberga;
  • Iepazīšanās izstādi “Putni krāsā un kompozīcijā”, uzklausot Dagmāras komentārus.

Pieteikumu kursam sūtīt uz e-pastu [email protected] ar norādi “Dalība dekoratīvo audumu lekcijās. Jautājumu gadījumā lūdzu zvanīt uz tālruni 25455507 Lienei Strazdiņai.

Lekciju kurss norisināsies projekta “Dekoratīvo audumu aušanas tradīcijas nostiprināšana” aktivitāšu ietvaros ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu “Vidzemes kultūras programmas” ietvaros. Projekta mērķis ir saglabāt Vidzemes novadam raksturīgas vērtības un tradīcijas. Projekta kopējās izmaksas ir 435,00 EUR.

Zelma Mičule,
Attīstības un plānošanas nodaļas
projektu vadītāja