2023. gada 2. jūn.
A- A A+
Viegli lasīt

Mākslas un amatniecības izstādes “Latvijas ūdeņi laika plūdumā” atklāšana 20. augustā

Mākslas un amatniecības izstādes “Latvijas ūdeņi laika plūdumā” atklāšana 20. augustā

 Ar vairāk nekā 200 Latvijas mākslinieku un amatnieku darbiem,  Smiltenes novada muzejā, Mēru muižā, 20. augustā plkst.14.00, tiks atklāta valsts mēroga mākslas un amatniecības izstāde, kas norisināsies jau ceturto gadu pēc kārtas.

Šogad izstādei savus darbus ir pieteikuši vairāk kā divi simti Latvijas mākslinieki un amatnieki, labākie darbi tiks izstādīti Mēru muižā, Smiltenes novada muzejā,  no 2022.gada 20. augusta līdz 14. oktobrim. Izstāde tiks atklāta plkst.14.00, tad arī tiks paziņota jaunā 2023. gada Mākslas un amatniecības izstādes tēma. Izstādes atklāšanas dienā, Mēru muižā, norisināsies arī Mākslas un amatniecības forums, kur kopā tiks saaicināti 15 eksperti, varēs dzirdēt 13 veiksmes stāstus, kā arī piedalīsies 60 nozares profesionāļi. Foruma gaitā tiks rastas atbildes  uz  jautājumiem:

Kā veicināt mākslas un amatniecības attīstību laukos?

Kā veicināt sadarbību starp māksliniekiem un amatniekiem?

Kā jūtas mākslinieki un amatnieki laukos-aktuālās problēmas?

Mākslas pieejamība laukos?

Kultūras mantojums un Mēru muiža?

Forumā kā eksperti piedalīsies:

Latvijas nacionālais kultūras centrs Linda Rubena,  Mākslas akadēmijas pārstāve Mākslas zinātnes nodaļas vadītāja, asociētā profesore  Dr. art. Inese Sirica , māksliniece un TLMS “Dzilna” vadītāja Baiba Vaivare, žurnāla “Praktiskie rokdarbi” galvenā redaktore Dace Deksne, Latvijas pasākumu rīkotāju un pasākumu producentu padomes locekle, Latvijas Nacionālās kultūras padomes locekle, Latviešu tautas mākslas savienības valdes locekle, Latvijas Kultūras darbinieku biedrības valdes priekšsēdētāja, Valsts Izglītības satura centra audzināšanas un interešu izglītības nodaļas vecākā referente, Mazsalacas novada Kultūras centra direktore Dace Jurka, Valkas mākslas skolas direktore Sniedze Ragže, Valmieras kultūras un mākslas fonda valdes locekle, SIA “Vidzemes mākslas telpas” mārketinga speciāliste Karlīne Cercina, Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos, Alūksnes un Apes novada fonda Uzraudzības padomes priekšsēdētāja Astrīda Harju, Doktora studiju programmas direktors, profesors, mākslas vēsturnieks, LMA doktora programmas vadītājs, Latvijas Zinātņu akadēmijas bijušais prezidents, Latvijas Valsts prezidenta pilnvarotais pārstāvis UNESCO Latvijas Nacionālajā komitejā, Latvijas Dabas un pieminekļu aizsardzības biedrības valdes priekšsēdētājs, Dantes Aligjeri biedrības Latvijā viceprezidents, ICOMOS biedrs, VKPAI Ekspertu padomes dalībnieks, Rīgas Domes Pieminekļu padomes priekšsēdētājs Dr.habil.art. Ojārs Spārītis, Nacionālās arhitektūras padomes sastāva locekle, Būvvaldes vadītājas vietniece Cēsu novada pašvaldībā, VKKF nozaru eksperte dizaina un arhitektūras nozarē Irēna Suipe, Kuldīgas novada dome, vadība, galvenais eksperts darbam ar sabiedrību un valsts institūcijām, inovāciju un tūrisma projektu vadītājs, biedrības “Kurzemes tūrisma asociācija” valdes priekšsēdētājs, biedrības “Mākslas un Tehnoloģiju centrs” valdes priekšsēdētājs Artis Gustovskis.

Interesentus dalībai forumā aicinām pieteikties līdz 10. augustam, reģistrējoties: https://www.visidati.lv/aptauja/1883762832/

Visi dalībnieki apskatāmi ŠEIT

Ikviens aicināts apmeklēt klasiskās mūzikas grupas “Dagamba” koncertu plkst.19.00 Mēru muižas parkā. Biļetes var iegādāties bezrindas.lv, kā arī no plkst.17.30, koncerta norises vietā.