2022. gada 16. aug.
A- A A+
Viegli lasīt

NOVEMBRIS – OJĀRA VĀCIEŠA LAIKS

Novembris – Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša laiks, 13. novembris – dzejnieka 88. dzimšanas diena

„No tevis tāpat kā no bērnības savas…” Jā, nevaram un nevaram aiziet no vecām, mīļām vietām. Arī dzejnieka dzimšanas dienā uz Gaujienas pili – veco vidusskolas ēku – ved iemīta taka. Katrs  gaujēnietis, tūrists sev vēlamā laikā, atradīs iespēju atnākt līdz piemineklim, aizdegt svecīti, līdz ar pēdējo rudens ziedu, pakavēties atmiņās.

“Tālums starp balto un balto” Ojāra Vācieša balss un dzeja skanēs.

13. novembrī Gaujienā pie Ojāra Vācieša piemiņas akmens.

Pieminot viņu,  izdevums “Tālums starp balto un balto”. To veido dzejas izlase, ko papildina divi kompaktdiski. Vienā dzirdama dzeja paša autora lasījumā, otrā – Artura Maskata dziesmu cikls aktiera balsij un klavierēm “Si minors”..

Ne tikai putni, – daba vispār un gadalaiku cikli bija īpašs dzejnieka iedvesma un daiļrades avots, un to apliecinās arī jaunais izdevums, kurā dzirdama dzeja paša autora balsī.

Izdevumā  klausītāju vērtējumam izraudzīti 73 dzejnieka ielasīti dzejoļi no muzeja krātuves. Tos papildina Artūra Maskata dziesmu cikls aktiera balsij un klavierēm “Si minors”. Tās ir ļoti skaistas kompozīcijas, taču līdz šim glabājušās Latvijas Radio arhīvā un nav tikušas izdotas. Līdzās diviem skaniskiem kompaktdiskiem izdevums ietver arī lasāmu dzejoļu izlasi.

Informāciju sagatavoja:
Laima Poševa
Gaujienas tautas nama vadītāja
[email protected]