2022. gada 6. dec.
A- A A+
Viegli lasīt

Silvas ziķeru/ Smiltenes BJSS” sportistei Veronikai Monikai Stūriškai lieliski rezultāti Eiropas čempionātā BMX

 

Ar lieliskiem rezultātiem svētdien Beļģijas pilsētā Zolderā notiekošajā Eiropas čempionātā BMX riteņbraukšanā priecēja Latvijas jaunatnes grupu sportisti. Eiropas čempiona titulus izcīnīja – Edgars Langmanis, Veronika Monika Stūriška un Paula Kibare. Komandu braucienā Latvijas vīriešu izlase izcīnīja astoto vietu.

Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā otrā sacensību diena tika gaidīta ar lielu interesi. Par čempiona tituliem sacentās vecāko jauniešu grupu sportisti, kamēr amatieriem un jaunāko jaunatnes grupu sportisti. Papildus otro reizi notika arī komandu brauciena sacensības vīriešiem un dāmām.

Ļoti veiksmīgas sacensības izvērtās vecāko jaunatnes grupu Latvijas braucēji. Meiteņu G16 grupā lielajā finālā iekļuva “Silvas ziķeru/ Smiltenes BJSS” sportiste Veronika Monika Stūriška. Lai arī pēc starta trenera Ģirta Kātiņa audzēkne atradās trešajā vietā, tomēr noslēguma daļā viņa, demonstrējot lielisku ātrumu, vispirms tika galā ar Čehijas braucēju, bet finiša taisnes beigās arī pārspēja pasaules čempioni Līziju van Šindeli no Nīderlandes. Veronikai Eiropas čempiones tituls.

Puišu B15 grupā finālistu pulkā sev vietu izkaroja “BMX Rīga/ RRS” pārstāvis Edgars Langmanis. Cīņā par godalgām jaudīgais Rīgas kluba braucējs spēja izcīnīt līderpozīciju, ko līdz finišam arī nosargāja. Edgaram līdz šim karjeras pats augstākais sasniegums un pilnvērtīgs Eiropas čempiona tituls.

Vēl vienu zelta medaļu Latvijai atnesa Paula Kibare. “BMX Rīga/ RRS” kluba braucēja līdz finālam nebija uzvarējusi tikai vienā braucienā. Finālā jau no starta Rīgas pilsētas sportiste jau no pirmajiem metriem izvirzījās vadībā. Trasē viņa pozīcijas tikai nostiprināja, skaisti kļūstot par Eiropas čempioni.

B16 jauniešu grupā lielajā finālā iekļuva jelgavnieks Hugo Ilvis Eihentāls. “Mītavas kumeļu/ Jelgavas BJSS” braucējs izšķirošajā braucienā pirmajā taisnē piedzīvoja kritienu un sacensības noslēdza astotajā vietā. B14 grupā ceturto vietu finālā izcīnīja trenera Edžus Treimaņa audzēknis no “BMX Rīga/ RRS” Kristers Apels.

G13 meiteņu grupā finālā ceturto vietu izcīnīja “MŠA/ Valmieras puikas VBSS” pārstāve Adelīna Kārkliņa. Tikmēr augsto otro vietu vīru amatieru M30 – 34 grupā izcīnīja “Tālava” kluba pārstāvis Roberts Treimanis.

Komandu braucienā Latviju vīru konkurencē pārstāvēja – Kristens Krīgers, Edvards Glāzers un Ivars Svarinskis. Mūsu vīri trasi veica pēc 32,83 sekundēm. Kvalifikācijā tas deva astoto vietu. Sasniegtais rezultāts nedeva vietu lielajā finālā. Uzvaru izcīnīja Francija, kurai sekoja Beļģija un Krievija.

 

Informāciju sagatavoja:

Toms Markss

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs