2024. gada 18. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenē 1. līgas čempionāts atgriežas ar “Smiltene/ BJSS” un “Audas” dueli

Sestdien pulksten 17:00 Tepera stadionā pēc vairāk nekā divu mēnešu pauzes atgriežas komanda.lv Latvijas Futbola čempionāta 1. līgas turnīrs. 16. kārtas spēlē vietējā “Smiltene/ BJSS” komanda svarīgā cīņā par astoto vietu uzņems turnīra tabulas kaimiņus – FK “Auda”.

Sezonas otrā daļa rit komanda.lv 1. līgā. “Smiltene/ BJSS” komanda čempionātā aizvadījusi 13 spēles, kurās Raimonda Dūmiņa un Anda Rozīša vadītā vienība izcīnījusi četras uzvaras, divas reizes smiltenieši cīnījušies neizšķirti, bet septiņās cīņās laukums atstāts zaudētāju lomā. Otrā apļa pirmās divas cīņas “Smiltene/ BJSS” aizvadīja izbraukumā, tiekoties ar abām līdervienībām – “Grobiņas SC”  un “Valmiera Glass/ ViA”. Abās spēlēs uzvarēja mājinieki. Grobiņā smiltenieši cieta zaudējumu ar rezultātu 1:5, kamēr Valmierā Vidzemes derbijā tika atzīts pretinieku pārākums ar 2:4. Pret kurzemniekiem vārtus smilteniešu labā guva Edgars Jansons, bet Vidzemes derbijā izcēlās Reinis Putrālis un Eduards Stīpnieks.

Šīs nedēļas sestdienā otrā apļa trešajā cīņā “Smiltene/ BJSS” savā laukumā uzņems principiālos pretiniekus no Ķekavas – FK “Auda”. Abas komandas turnīra tabulā šķir tikai viens punkts. Smiltenieši atrodas devītajā, bet ķekavnieki astotajā pozīcijā. Abu komandu pirmā apļa spēlē Ķekavā smilteniešus vadībā izvirzīja Reinis Putrālis, bet turpinājumā mājinieki prata ne tikai atspēlēties, bet arī izraut uzvaru ar rezultātu 2:1.

Gaidāmajai spēlei “Smiltene/ BJSS” gatavojas kaujinieciskā noskaņojumā. Šajā nedēļā Rīgā Latvijas U18 čempionāta spēlē liela daļa komandas spēlētāju “Vidzemes futbola centra sastāvā” cīnījās neizšķirti 2:2 ar “Skonto” vienību, saglabājot cerības uz iekļūšanu finālturnīrā.

Spēlei pret “Audu” gatavi būs vadošie smiltenieši. Vārtus sargās Dagnis Sausais, aizsardzībā liela loma būs Eduarda Deiča, Eduarda Veģera un citu spēlētāju spēlei. Tāpat spēlei gatavs būs pirmos vārtus šosezon guvušais Edgars Jansons, Eduards Stīpnieks, Mārtiņš Rakštelis, Ričards Rullis, Kristers Aldis Puriņš un citi spēlētāji. Treneriem – Raimondam Dūmiņam un Andim Rozītim – pēdējos treniņos būs jāizšķiras par to, kurus spēlētājus sūtīt sākumsastāvā.

“Auda” otro apli iesāka ar neizšķirtu – 1:1 – spēlē pret “Preiļu BJSS”, kam sekoja zaudējums ar rezultātu 1:3 pret “Grobiņas SC”. Komandas sastāvu pastiprinājuši vairāki futbolisti, starp kuriem arī viens no diskvalificētās “Jēkabpils JSC” spēlētājiem – Aigars Liņģis. Tāpat bīstams vidējā līnijā būs pussezonu Smiltenē pavadījušais Roberts Siksalieties. Komandu tikmēr atstājis valmierietis Artūrs Bankavs, kurš atgriezies dzimtās pilsētas komandā.

Uz gaidāmo spēli aicināti visi Smiltenes sporta līdzjutēji. Tās sākums pulksten 17:00 pievakarē.

Toms Markss