2024. gada 20. apr.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes Bērnu un jaunatnes sporta skolas remonts finiša taisnē

No 2024. gada 8. janvāra Smiltenes Bērnu un jaunatnes sporta skolā (turpmāk – Smiltenes BJSS) aktīvi notiek renovācijas darbi. Pēc remonta sporta skolas telpās uzturēties būs daudz patīkamāk gan audzēkņiem, gan darbiniekiem. Pateicoties apkures un ventilācijas sistēmu modernizācijai, paredzams, ka arī ēkas ekspluatācijas izdevumi nākotnē būs zemāki.

Iepirkums par projektēšanu, būvdarbu izpildi un autoruzraudzību noslēdzās 2023. gada augustā, augstāko punktu summu un tiesības veikt nepieciešamos darbus ieguva SIA “SANART”. Saskaņā ar līgumu ēkā tiek veikts iekštelpu kosmētiskais remonts, mainīta elektroinstalācija, izbūvēts vājstrāvas un interneta tīkls, veikta ūdensvada un kanalizācijas pārbūve, kā arī tiek pārbūvēta ventilācijas sistēma un modernizēta apkures sistēma. Remonti tiek veikti visā ēkā, izņemot sporta zāli, kas jau ir remontēta 2019. gadā. Tur notiks tikai apkures sistēmas modernizācija.

Kā pastāstīja Smiltenes BJSS direktors Ivars Joksts, Smiltenes BJSS šajās telpās mājo kopš 2002. gada, un šajā laikā nopietnus remontus ēkas administrācijas telpu un ģērbtuvju daļa nav piedzīvojusi. Arī pirms tam, kad ēkā darbojās Valkas sporta skolas filiāle un tajā ilgus gadus strādāja smiltenietis treneris Jānis Akmentiņš, pēdējie vērienīgie darbi tika veikti 20. gs. sešdesmitajos gados, kad līdzšinējā kinoteātra ēka tika pārbūvēta sporta skolas vajadzībām. Ivars Joksts atceras, ka, sākot strādāt par Smiltenes BJSS direktoru, kopā ar saviem bērniem iespēju robežās veicis kosmētisko remontu, bet dušas telpās līdz pat šai dienai uz sienām bija saglabājusies krīta krāsa no sporta skolas pirmsākumiem.

Būvdarbus Smiltenes BJSS bija plānots sākt jau pagājušajā gadā, taču pērn galvenokārt tika veikti projektēšanas darbi un no būvdarbiem iespēts salīdzinoši nedaudz. Toties šogad darbi rit straujāk nekā sākotnēji plānots un celtnieki prognozē, ka jau maijā objekts varētu būt pabeigts.

Artūrs Cukurs
Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas speciālists